Wydarzenia

Warszawa: Konferencja z Joshem McDowellem – Czy można zaufać Biblii?

Czy można zaufać Biblii?Josh D. McDowell to jeden z czołowych apologetów i ewangelistów chrześcijańskich ostatnich pięciu dekad. Jest autorem i współautorem 142 książek, przetłumaczonych na ponad 100 języków. Wśród nich najbardziej znane i dostępne w języku polskim są: Przewodnik apologetyczny, Więcej niż cieśla, Sprawa zmartwychwstania.

W argumentacji apologetycznej Josh McDowell koncentruje się na wykazaniu wiarygodności świadectw biblijnych poprzez odwołanie do odkryć archeologicznych, historii przekazu tekstów ksiąg biblijnych, dowodów na wypełnienie się proroctw biblijnych, a w szczególności dowodów na zmartwychwstanie Jezusa.

Podczas gościnnego wykładu w WSTS będzie mówił o wiarygodności Biblii. Wykład będzie połączony z prezentacją „Zwoju łódzkiego”, rzadkiego egzemplarza ręcznie pisanego, średniowiecznego zwoju Tory.

11.00-12.30 Wykład
12.30-13:30 Przerwa obiadowa
13:30-15:00 Wykład
15:00-15.30 Pytania i odpowiedzi

Inf. za

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button