Muzyka

The Brooklyn Tabernacle Chor – Pray

The Brooklyn Tabernacle Chor - PrayThe Brooklyn Tabernacle Chor pod dyrekcją Carol Cymbali, żoną pastora Jima Cymbali, to chór składający się obecnie z 280 głosów, a większość jego składu to osoby bez wykształcenia muzycznego, członkowie kościoła Brooklyn Tabernacle Church. Chór nagrał 3 płyty wideo, 3 DVD a także liczną ilość płyt, zdobywając 5 nagród Dove oraz 6 Grammy Awards. Ich występy w Nowym Jorku miały miejsce w takich gmachach jak Carnegie Hall, City Music Hall czy Madison Square Garden Theater. Mieli także zaszczyt występować wraz z Billy Graham’em w Central Parku. Światowa sława i uznanie otworzyły im drzwi do służby i głoszenia Dobrej Nowiny na całym świecie.

Jednak nie zawsze Chór gromadził tak wielu członków. Zaczęło się skromnie, od 9 osób w połowie lat siedemdziesiątych lecz już wkrótce Chór zaczął ogrywać ważną rolę w służbie uwielbieniowej kościoła.

Na początku lat 80 – tych, Carol poczuła pragnienie stworzenie pierwszego nagrania jednak nie dysponowała wystarczającym materiałem muzycznym, dlatego zaczęła pisać pieśni sama. Natomiast środki na produkcję pierwszej płyty zebrali sami członkowie Chóru, którzy wpadli na pomysł przedsprzedaży pierwszej płyty wśród swoich rodzin i znajomych. I tak zebrali pieniądze na wynajem ogromnego studia nagrań na jedną noc, podczas której nagrano wszystkie ścieżki dźwiękowe, wokale i solówki. Olbrzymią radością dla wszystkich była dystrybucja ich pierwszej płyty.

I tak po prawie 30 latach nagrań i występów na żywo, Carol wciąż w pełni polega na Bogu i Jego łasce powierza swoją służbę. Chór to wyjątkowe zjawisko pod względem osób i osobowości. Składa to mieszanina różnych grup społecznych i etnicznych: prawników i byłych bezdomnych, pielęgniarek a także ludzi, którzy wyszli z przeróżnych uzależnień i nałogów. Pastor Jim Cymbala wyjaśnia ten fenomen: „Nikt z nas nie miałby szansy się spotkać gdyby nie Jezus. Nasze pochodzenie po prostu zbyt się różni. Ale za to na pewno łączy nas jedno – wszyscy zostaliśmy zmienieni przez moc Jezusa Chrystusa i dlatego też nasze pieśni to nie rozprawa teologiczna na temat doktryn ale słowa prawdy o tym, co się nam przydarzyło. To coś więcej niż słowa piosenek, to rzeczywistość.” Z kolei Carol dodaje: „Chcę przyciągnąć ludzi do Jezusa. Chcę, żeby ta muzyka była niczym strzała, wskazująca wprost na Niego”.

„Pray” (Modlić się) to najnowsza pozycja sześciokrotnego zdobywcy Grammy, nagrana na żywo w Brooklyn Tabernacle. Jak podaje christianbook.pl płyta zachwyca pełnym zaangażowania uwielbieniem i oryginalnymi pieśniami. Łączy w sobie porywające utwory przy niezwykle bogatym akompaniamencie orkiestry.

W sumie The Brooklyn Tabernacle Chor – Pray to 14 utworów:

1. Praise Him
2. Sing
3. All Power
4. Christ the King
5. He Loved Me
6. All Because of Him
7. Pray
8. Jesus Is
9. Who Will Go
10. At the Cross
11. In Your Name
12. Worth It All
13. Come to Jesus
14. In Your Presence

Źródło opr.: https://www.brooklyntabernacle.org/the-choir http://www.christianbook.com/the-brooklyn-tabernacle-choir/pray/pd/CD22505

The Brooklyn Tabernacle Chor – Pray

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.