Różne

Czasopismo otrzymane w windzie przywraca wiarę mężczyźnie

winda
Zdjęcie: Suppadeth wongyee z Pixabay

Iran: Farid zaufał Chrystusowi sześć lat temu, ale nie uczęszczał do żadnego kościoła, więc nie wzrastał w wierze. Podczas jazdy windą pewna chrześcijanka wręczyła mu czasopismo i powiedziała: „To prezent dla ciebie”. Farid był zaskoczony i zastanawiał się, czy to jakiś szczególny rodzaj kampanii reklamowej. Ale gdy kobieta wyszła, przeczytał magazyn.

„Natrafiłem na stronę, która naprawdę poruszyła moje serce” – powiedział. „Na tej stronie zamieszczono wywiady z wierzącymi, którzy podzielili się swoim świadectwem wiary. Jedna ze stron dotyczyła wierzących, którzy tak jak ja oddali swoje serce Jezusowi, ale potem zapomnieli, że w ogóle są chrześcijanami”. Inna historia dotyczyła pieśni uwielbienia, którą Farid pamiętał sprzed wielu lat z chrześcijańskiego kanału telewizji satelitarnej. „Właśnie wtedy zostałem zachęcony do odnowienia mojej zapomnianej wiary w Boga” – powiedział. „Ten magazyn przypomniał mi, że nawet jeśli zapomnimy o Bogu, On nigdy o nas nie zapomni”.

Chwalmy Boga za Jego wierność, w której nigdy nie zapomina o Swoich dzieciach. Dziękujmy za pokrzepienie wiary Farida i módlmy się, by kościół w Iranie mógł być źródłem zachęty dla innych i z odwagą głosić nadzieję w Chrystusie wszelkimi możliwymi sposobami.

Źródło: Voice of the Martyrs
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button