Kto stworzył Boga?
Różne

Biblia Elvisa Presleya z odręcznymi notatkami na aukcji

Biblia Elvisa Presleya
Zdjęcie dzięki uprzejmości Muzeum Zbiorów Biblii. All rights reserved. © Museum of the Bible, 2020.

Osobista Biblia Elvisa Presleya, ceniony przedmiot wypełniony duchowymi refleksjami zmarłej legendy rocka, ma trafić pod młotek z początkową ofertą w wysokości 23 000 funtów (30 000 dolarów). Ten ważny kawałek historii muzyki został odkryty przez kuzynkę Elvisa, Patsy Presley, wraz z jego ojcem, Vernonem Presleyem, podczas porządkowania po nim rzeczy po jego śmierci w 1977 roku.

Aukcja, zarządzana przez GWS Auctions, ma rozpocząć się 25 maja. Biblia wyróżnia się tym, że na okładce wtłoczone jest złotą czcionką Elvis Aaron Presley i że jej strony wypełnione są zakładkami i podkreślonymi fragmentami, które miały szczególne znaczenie dla piosenkarza „Blue Suede Shoes”.

Biblia Elvisa Presleya
Zdjęcie dzięki uprzejmości Muzeum Zbiorów Biblii. All rights reserved. © Museum of the Bible, 2020.

Jeden z takich podkreślonych fragmentów pochodzi z Księgi Hioba, 31:24-26: Czy w złocie pokładałem nadzieję i uważałem ją za moje zabezpieczenie? Czy radowałem się, że mam wielkie bogactwo i że moja ręka tak wiele zdobyła? Czy patrzyłem na słońce, gdy jaśniało, i na księżyc, gdy wschodził w swej okazałości,

(Dla kontekstu do redakcji c.d.: (27) tak aby moje serce potajemnie uległo i posyłałbym ręką pocałunki? (28) To także byłoby grzechem godnym sądu, zaparciem się Boga na wysokości.)

Temu niezwykłemu świadectwu zainteresowania Króla Rock 'n’ Rolla chrześcijańskim Pismem Świętym towarzyszy odręczny list od Patsy Presley. List dostarcza kontekstu do odkrycia Biblii i jej wędrówki na przestrzeni lat.

Patsy opowiada: „Krótko po śmierci Elvisa, mój wujek Vernon (tata Elvisa) i ja poszliśmy do sypialni Elvisa w Graceland, aby zorganizować i spakować wiele jego osobistych rzeczy. Ta Biblia była jedną z trzech, które Elvis miał na swoim nocnym stoliku. Po ich spakowaniu wujek Vernon kazał mi zabrać je do domu na przechowanie i ostatecznie mi je oddał”.

Elvis często szukał pocieszenia i inspiracji w Biblii, która była stale obecna w jego życiu. Był znany z tego, że modlił się przed każdym występem, podkreślając głęboką więź, jaką miał ze swoją wiarą.

Ta aukcja zapewnia fanom i kolekcjonerom rzadką okazję do posiadania głęboko osobistego fragmentu życia Elvisa Presleya, który ujawnia jego duchową stronę i prywatne przemyślenia jednej z najbardziej znanych postaci w historii rock and rolla.

Autor: Duncan Williams

Źródło: Christian Today

pokaż więcej

Podobne wiadomości

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button