Kto stworzył Boga?
Wieści wydawnicze

Awanturnicy i bohaterowie. Wojennym szlakiem polskiej „kompanii braci”

Autor: Dariusz Kaliński

Awanturnicy i bohaterowie„Awanturnicy i bohaterowie. Wojennym szlakiem polskiej „kompanii braci” – 1. Samodzielnej Kompanii Commando” – książka Dariusza Kalińskiego.

Zjawiaj się znikąd. Zabijaj cicho. Znikaj niezauważony.

Twoim atutem jest zaskoczenie.
Twoim celem jest realizacja zadań, które wydają się niemożliwe do wykonania.
Twoją nagrodą będzie podziw w oczach sojuszników i strach w oczach wrogów.
Jeśli zginiesz w boju, daleko za linią frontu, ostatni ślad, jaki zostawisz, to bezimienna mogiła.

Dariusz Kaliński sięga do wspomnień polskich komandosów i źródeł historycznych, by odtworzyć szlak bojowy najbardziej brawurowych polskich specjalsów – żołnierzy 1. Samodzielnej Kompanii Commando. Nigdy nie pogodzili się z klęską wrześniową, walczyli we Francji, a gdy i ona upadła, przedostawali się do walczącej samotnie Wielkiej Brytanii.

Przeszli rygorystyczną selekcję i mordercze szkolenie komandoskie. Sam naczelny wódz obiecał im, że będą pierwszymi spośród polskich żołnierzy, którzy ponownie pójdą w bój o wolną Europę. Swoim męstwem i poziomem wyszkolenia dowiedli, że są elitą wojsk alianckich. Zabijali i ginęli. Do ojczyzny nie było im dane wrócić. Oto ich wojenna historia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dane książki:

Tytuł: Awanturnicy i bohaterowie
Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: I
ISBN: 978-83-240-8976-5
EAN: 9788324089765
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 150×235
Cena detaliczna: 89,99 zł
Rok wydania: 2024

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Wszyscy bohaterowie walk o Polskę zasługują na szacunek, oparty na przekonaniu, że postępowali najlepiej jak mogli, w sytuacji, w której się znaleźli. Ale żołnierze, szczególnie wyspecjalizowani w zabijaniu, nie postępują po chrześcijańsku, zgodnie z duchem Ewangelii. Jezus nauczał wierzących miłości nieprzyjaciół i pozostawania wolnym od grzechów tego świata. Dlatego prawdziwe dziecko Boże nie uczestniczy w wojnach, niezależnie od dramatyzmu czasu. Propagowanie dokonań żołnierzy na stronie chrześcijańskiej jest całkowitym nieporozumieniem. Ewangelia Mateusza 26,52.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button