Uświęcenie
Różne

Pastorzy, którzy już od 20 lat pozostają w więzieniu

W tym roku mija dwudziesta rocznica uwięzienia sześciu erytrejskich pastorów. Są oni przetrzymywani w odosobnieniu (bez kontaktu z bliskimi lub światem zewnętrznym) i bezterminowo (bez postawienia zarzutów, procesu czy też podania jakichkolwiek warunków, na jakich mogliby zostać uwolnieni).

Nasi bracia to:

  • Haile Naizghe, aresztowany w maju 2004 r.
  • Dr Kiflu Gebremeskel, aresztowany w maju 2004 r.
  • Meron Gebreselasie, aresztowany w czerwcu 2004 r.
  • Dr Futsum Gebrenegus, aresztowany w listopadzie 2004 r.
  • Dr Teakleab Menghinsteab, aresztowany w listopadzie 2004 r.
  • Gebremedhin Gebregiorgis, aresztowany w listopadzie 2004 r.

Prośmy Boga o ratunek i uwolnienie więźniów sumienia w Jego właściwym czasie. „W sprawiedliwości swojej ratuj mnie i wybaw mnie; nakłoń ku mnie ucho swoje i wybaw mnie.” (Psalm 71,2)

Módlmy się o przypływ nadziei dla więźniów i ich rodzin. „Co do mnie, zawsze będę miał nadzieję; będę Cię chwalił coraz usilniej.” (Psalm 71,14)

Prośmy Boga, aby wzmocnił i pocieszył rodziny, których bliscy są przetrzymywani w odosobnieniu. Módlmy się szczególnie o zdrowie psychiczne dzieci zmuszonych do dorastania bez rodziców.

Módlmy się, aby pastorzy i inni więźniowie sumienia zostali uwolnieni przez Bożą moc, jeżeli taka będzie wola Pana, cudem przetrwawszy często długie uwięzienie bez większych konsekwencji.

Wstawiajmy się za Erytreą słowami Psalmu 126, aby Pan przywrócił temu narodowi pomyślność, przynosząc wolność, sprawiedliwość, uzdrowienie i pojednanie.

Źródło: Church in Chains
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button