Muzyka

The Hillsong United – Empires

The Hillsong United – EmpiresZespół „The Hillsong United” jest grupą młodzieżową prowadzącą uwielbienie w kościele Hillsong będąc jednocześnie jego częścią. Powstał w roku 1998 jako część służby kościoła, składa się rotacyjnie z różnych osób skupionych wokół uwielbienia w kościele. Jako że grupa napisała kilka piosenek, powstał pomysł nagrania albumu rozszerzonego (EP) „One”, który ukazał się wraz z wydanym przez Hillsong Worship „Touching Heaven Changing Earth”. Od tamtej pory grupa wydała 11 dorocznych płyt nagranych na żywo, udziela się w kościele a także koncertuje po całym świecie. Zespół pomocniczy występuje także co miesiąc w Londynie oraz podczas letnich obozów sponsorowanych przez Hillsong.

Przez pierwsze lata istnienia zespół składał się z zaledwie kilkorga bardzo bliskich przyjaciół i przyjmował nazwę „Powerhouse Youth” by wraz z rozwojem podzielić się na na dwie grupy: „Powerhouse (wiek 18 – 25 lat) i „Wildlife” (wiek 12 – 17 lat). Latem 1997 roku, po powrocie z pełnego sukcesu Obozu Letniego, Hillsong połączył siły spotykając się regularnie pod nazwą „United”. Wtedy to właśnie pojawiła się wcześniej wspomniana idea nagrania pierwszej płyty ale nie przerwało to służby grupy w kościele. Wielu z członków zespołu nie otrzymywało za swoją pracę żadnej pensji i występowało w roli wolontariuszy.

Pomiędzy pierwszą płytą „One” (1998) a najnowszą „Empires” (2015) znajdziemy jeszcze 18 płyt zespołu. Najnowsza produkcja ukazała się 26 maja zeszłego roku i jest to, jak twierdzą muzycy zespołu, opowieść o dwóch światach. „Naszym pragnieniem i modlitwą było stworzenie najbardziej uczciwego i prostego w przekazie albumu. Piosenki, które słuchasz nabierają jakby tchnienia Boga by z każdą z nich głosić dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Jego łasce, nadziei, pokorze – to właśnie kolizja z rzeczywistym światem, który nas otacza. Realny jest tak naprawdę świat, którego nie widzimy, Jego Królestwo, ale przecież ono jest – istnieje tu i teraz”.

Na płycie:

1. Here Now (Madness)
2. Say the Word
3. Heart Like Heaven
4. Touch the Sky
5. Street Called Mercy
6. When I Lost My Heart to You (Hallelujah)
7. Even When It Hurts (Praise Song)
8. Prince of Peace
9. Empires
10. Rule
11. Captain
12. Closer Than You Know

Wykonawca: The Hillsong United
Tytuł płyty: Empires

źródło: Radio Chrześcijanin

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.