Muzyka

Sinach przez 12 tygodni z rzędu zajmowała 1 miejsce w rankingu chrześcijańskich autorów tekstów

Sinach

Wytwórnia Integrity Music z dumą ogłasza, że nigeryjska piosenkarka i autorka tekstów Sinach jest na czele chrześcijańskich artystów w branży. Według cotygodniowych rankingów prowadzonych przez gazetę „Billboard”, Sinach przez dwanaście tygodni z rzędu znajdowała się na pierwszym miejscu.

Sinach, a właściwie Osinachi Okoro, to jedyna kobieta, której udało się utrzymać pierwsze miejsce. Napisała teksty ponad 200 piosenek, m.in. znanego na całym świecie utworu uwielbieniowego „Way Maker”.

Piosenka w nieprawdopodobny sposób wpłynęła na sytuację w wielu miejscach na świecie, była śpiewana w kościołach w różnych krajach, a czołowi artyści nagrali jej liczne wersje. Utwór doczekał się ponad 60 coverów autorstwa m.in. Leeland, Michaela W. Smitha, Mandisy, Bethel, Passion, Mirandy Curtis, Genevieve Linkowski i Davida Archuletty, którzy wystąpili w „American Idol”, a także Revere we współpracy z Darlene Zschech i Williamem McDowellem.

Teledysk Sinach do piosenki „Way Maker” ma ponad 151 mln wyświetleń, zaś wersja Leeland była streamowana ponad 67 mln razy, a liczba wyświetleń pod teledyskiem do niej wynosi 27 mln.

Dla kościoła na świecie „Way Maker” to już właściwie standardowy utwór, który znalazł się w pierwszej czwórce na liście amerykańskich przebojów chrześcijańskiej spółki CCLI.

W trakcie pandemii koronawirusa piosenka stała się hymnem chrześcijan. Wiele szpitali odtwarzało ją z dachów czy na parkingach, aby poświęcić chwilę na modlitwę za tych, którzy ucierpieli przez wirusa, a także by okazać szacunek osobom niezłomnie działającym w pierwszych szeregach w walce z pandemią. W ten weekend tysiące ludzi śpiewało ten utwór w Minneapolis podczas marszu protestacyjnego, aby upamiętnić George’a Floyda i przeciwstawić się rasizmowi.

– Od lat pragnęliśmy obserwować, jak piosenki różnych narodów wpływają na kościół na świecie – powiedział Jonathan Brown z Integrity Music. – „Way Maker” przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To ogromna radość, że możemy świętować osiągnięcia tak silnej artystki. Brawo, Sinach!

Na YouTubie dostępna jest już nowa wersja „Way Maker” w wykonaniu Revere we współpracy z Williamem McDowellem i Darlene Zschech.

– Często śpiewamy tę piosenkę i słyszeliśmy już tyle jej różnych wersji, ale niewielu wie, że ten utwór powstał w Nigerii – mówili artyści. – Mamy nadzieję, że ten cover delikatnie pomoże odejść kościołowi od kultury produkcji, niekiedy mylnie kładącej nacisk na miłość do uwielbienia, a zamiast tego skierować się w stronę kultury czci, skupiającej się wyłącznie na miłości do Jezusa.

Autor: Jessie Clarks

Źródło: The Christian Beat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button