Prześladowania

Policja ściga chrześcijan za głoszenie Ewangelii

Chrześcijanie w Indiach proszą, abyśmy modlili się za nich i za ich kraj

Policja w dystrykcie Sonbhadra w stanie Uttar Pradesh (Indie) zatrzymała 42 chrześcijan i formalnie oskarżyła 9 z nich po otrzymaniu skargi na rzekomą „chrześcijańską szajkę nawracającą”. Oskarżenia dotyczyły taktyki jakoby stosowanej przez wierzących w nakłanianiu członków biednych i plemiennych społeczności do przejścia na chrześcijaństwo. W oparciu o skargę policja wezwała zatrzymanych chrześcijan na przesłuchanie. Spośród 42 wierzących, 27 z nich było pastorami. Funkcjonariusze skonfiskowali również duże ilości literatury chrześcijańskiej – wraz z laptopami, telefonami komórkowymi, nagraniami audio i nie tylko.

Po przesłuchaniach 9 z zatrzymanych wierzących zostało oskarżonych na mocy państwowego prawa antykonwersyjnego. Chociaż przepisy te mają na celu zapobieganie nawracaniu siłą lub podstępem, w rzeczywistości zabraniają chrześcijanom dzielenia się nadzieją Ewangelii z osobami poszukującymi wiary. Od czasu uchwalenia ustawy antykonwersyjnej trzy lata temu, prawie 400 wyznawców Jezusa zostało aresztowanych w stanie Uttar Pradesh.

Większość aresztowanych wierzących to protestanccy pastorzy i członkowie kościołów. Obecnie indyjskie przepisy antykonwersyjne zostały uchwalone w 12 z 28 stanów kraju i wywierane są naciski na wprowadzenie podobnego prawa na poziomie krajowym.

Źródło: Release International, VOM Canada
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button