Muzyka

Płyta Elevation Worship „Graves Into Gardens”: znaczenie i moc wpływu

Nominowana do nagrody Grammy grupa Elevation Worship właśnie wydała swój jedenasty projekt muzyczny, płytę „Graves Into Gardens”, której światowa premiera odbyła się 1 maja. „Graves Into Garden” to zbiór wykonywanych na żywo 12 nowych piosenek, które w dynamiczny sposób prezentują wspólny talent grupy, wzbogacony udziałem gości specjalnych.

Płyta zwraca uwagę słuchaczy z różnych środowisk przebojowym singlem „The Blessing”, który na kanale YouTube zebrał już ponad 10 milionów odsłon, oraz najnowszym, wzbudzającym emocje utworem „RATTLE!”, którego video z napisami szybko zdobyło w sieci sensacyjną popularność. elevation group

„RATTLE!”, pierwsza piosenka na „Graves Into Garden”, nie była nawet uwzględniona w pierwotnym szkicu listy utworów. To efekt ostatnio nawiązanej współpracy między Chrisem Brownem (Elevation Worship), Stevenem Furtick’iem (starszy pastor kościoła Elevation) i Brandonem Lake’iem (Bethel) w reakcji na pandemię COVID-19 oraz wynikły okres kwarantanny i społecznego dystansowania. Słowa i aranżacja muzyczna tej podnoszącej na duchu piosenki wywołują wspaniałe uczucia nadziei i wolności. Już w ciągu pierwszych 90 sekund staje się jasne, dlaczego to aktualne brzmienie zyskało tak błyskawiczną popularność w obecnym czasie wzmożonego niepokoju i niepewności.

„RATTLE!” przypomina o triumfie Chrystusa nad grobem i o sile zmartwychwstania w naszym dzisiejszym życiu.

Cuda nadal się dzieją! Chrystus miał moc nad kamieniem, który kiedyś zamykał wejście do jego grobu, i wciąż ma moc nad wyschniętymi kośćmi w naszym życiu, dosłownie i w przenośni. Nieopisany wpływ tej piosenki na duszę sprawia, że jej tytuł zasługuje na każdą swoją wielką literę i kończący go wykrzyknik. Przygotuj się na włączenie trybu powtórnego odtwarzania już po pierwszym przesłuchaniu i odnów w sobie postawę chwalenia Chrystusa. Wiedz też, że możesz oczekiwać na kolejną muzykę w podobnym tonie, ponieważ słowa z drugiej części utworu, „God said live” (Bóg powiedział żyj), to jednocześnie słowa zamykające cały album.

Graves Into Gardens

Ścieżka tytułowa „Graves Into Garden” trafnie ujmuje ogólne przesłanie albumu, które obecnie wydaje się bardziej znaczące, niż nawet w czasie, gdy powstawała większość piosenek na płycie. W rozpaczliwym okresie, gdy wielu traci swoich ukochanych bliskich i mierzy się z wyniszczającymi skutkami ekonomicznymi, Bóg działa, by tragedię przemienić w triumf. Brandon Lake, który prowadzi utwór, zachęca do trwania przy Bogu szczególnie w chwili słabości, byśmy sobie uświadomili, że nie ma nikogo lepszego, niż On. „Zamieniasz żałobę w taniec / dajesz piękno zamiast popiołów / zamieniasz wstyd w chwałę / jesteś jedynym, który to potrafi”. Piosenka jest pięknie zilustrowana: ciemny, opustoszały i z pozoru martwy grób zamienia się w pełen owoców ogród. Podobny obraz widzimy w obecnym świecie, gdy rozbite małżeństwa zostają scalone, nałogi pokonane, a obcy sobie ludzie jednoczą się, by zatroszczyć się o siebie nawzajem i o nasz świat.

Znani i cenieni liderzy uwielbienia, Kari Jobe i Cody Carnes, współpracowali z ekipą Elevation, by stworzyć mega hit, zatytułowany „The Blessing”. Piosenka przypomina o wpływie prostych prawd Jezusa. Kojąca, refleksyjna atmosfera nabiera mocy, by wybrzmieć potężną deklaracją błogosławieństwa nad ziemią i wieloma przyszłymi pokoleniami. W obecnym czasie globalnej pandemii, utwór zwraca uwagę na wszech-ogarniającą obecność Boga w naszym życiu, obecność w okresach wielkiego sukcesu, głębokiego żalu i wszystkich chwilach pomiędzy. Wraz ze wzniesieniem rąk ku Niebu i głośnym wyśpiewaniem refrenu „Amen, Amen, Amen”, przychodzi wspaniałe uczucie wolności.

Możemy świętować fakt, że Bóg naprawdę JEST z nami!

W branży muzyki chrześcijańskiej, ta ścieżka niewątpliwie stanie się jedną z piosenek roku, a w nadchodzących latach prawdopodobnie będzie śpiewana w kościołach na całym świecie jako jeden z naszych wielkich, natchnionych Duchem hymnów.

„What Would You Do” to kolejny wyróżniający się utwór w tym zbiorze. Wzbogacona umiejętnościami wokalnymi wschodzącej gwiazdy gospel Isaiah Templetona, skłaniająca do namysłu piosenka natychmiast skupia uwagę słuchaczy pytaniem: „Co byś zrobił, gdyby [Jezus] wszedł do pokoju?”. Tekst zachęca do ponownego zastanowienia się nad swoimi codziennymi, rutynowymi czynnościami, rozmowami, jakie między sobą prowadzimy, i nad swoimi czynami. Niewątpliwie godny uznania jest wyróżniony w tym utworze, prawdziwie niezwykły i natchniony Duchem talent wokalny Templetona. To kolejna poruszająca piosenka, której trzeba posłuchać, i która pozwala duchowo wydostać się z obecnej sytuacji, by skupić się na Jezusie.

W kościele Elevation od lat narasta wyczuwalny rozmach, wyraźnie widoczny na ostatnio wydanych płytach Elevation Worship, takich jak „Here As In Heaven”, której RIAA przyznało status złotej płyty, oraz album „Hallelujah Here Below”, nominowany w 2018 roku do nagrody Grammy. „Graves Into Gardens” to jeszcze jedna, wspaniała pozycja w tej imponującej dyskografii. Zawarte w niej ścieżki, z których tylko kilka tutaj przedstawiono, mają znaczenie i moc wpływu.

W czasie, gdy z powodu obecnych niepewności wielu ma poczucie, że trwanie w bliskości z Chrystusem jest trudniejsze niż kiedykolwiek, te piosenki służą jako bezpośrednia linia łącząca ze Stwórcą nasze serca i dusze. Dzięki płycie „Graves Into Gardens”, Elevation Worship prawdopodobnie stanie się wielce pożądaną, domową marką w społeczności współczesnej muzyki chrześcijańskiej, lecz co może ważniejsze, rozszerzy zasięg przesłania Kościoła na dalsze kręgi słuchaczy z całego świata.

Autor: Herb Longs

Źródło: The Christian Beat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.