Muzyka

Phil Wickham i jego płyta „Living Hope”

Phil Wickham

W sierpniu 2018 roku ukazała się kolejna, pierwsza od dwóch lat płyta długogrająca Phila Wickhama, trafnie zatytułowana „Living Hope” (Żyjąca nadzieja), wyprodukowana przez Fair Trade Services. Nowy zbiór nagrań zapowiadała rozbrzmiewająca w kościołach piosenka pod tym samym tytułem, rozpowszechniany w transmisji strumieniowej utwór „Till I Found You” oraz singiel „Great Things”. Moc nowej płyty skupiła się wokół pragnienia Wickhama, by służyć lokalnemu kościołowi. Ten cel zbiegł się z jego rolą lidera uwielbienia w Harvest Christian Fellowship oraz nieustanną podróżą muzyczną jako artysty.

„Living Hope” to efekt rocznej współpracy Wickhama z 19 autorami piosenek i sześcioma producentami.

Utworem z nowej płyty dostępnym w przedsprzedaży była melancholijna piosenka „Song in My Soul”, nagrana z udziałem Hollyn.

„Tak wiele piosenek na tej płycie narodziło się z pragnienia zapisania języka i modlitw, jakie harmonizują z tym, co Bóg robi do tej pory w naszej społeczności” – opowiada Wickham. „Celem nie było napisanie utworów, które wyrażałyby koniecznie to, co Bóg robi w moim życiu, albo co jest moją wizją, lub co powinienem przez nie powiedzieć. Miałem na myśli raczej kościół”.

Singiel Wickhama „Living Hope” zadebiutował na 24. miejscu listy Billboard’u Christian Airplay i jeszcze w tym samym tygodniu zanotował najwyższy skok na liście oraz najwyższy przyrost częstotliwości prezentacji na antenie. Singiel napisany we współpracy z Brianem Johnsonem z Bethel Music szybko zyskał wsparcie ponad 30 stacji radiowych, w tym K-LOVE, Star-NY i Sirius XM. „Living Hope” i inne utwory umieszczone na płycie znalazły się na kluczowych listach muzyki udostępnianej w technologii strumieniowej, takich jak Fresh Christian (Amazon Music) oraz New Music Friday, Top Christian i WorshipNow (Spotify).

Wyróżniająca się ścieżka Wickhama „Till I Found You” zdobyła też popularność w radiowym formacie muzycznym Hot AC. W ciągu dwóch miesięcy od jej udostępnienia w sprzedaży cyfrowej, piosenka była pobierana w technologii strumieniowej ponad 4 miliony razy na wszystkich platformach. Obydwa single pozostawały też na liście Spotify US Viral 50.

3 sierpnia 2018 roku, muzyk z Kalifornii zagrał w Los Angeles koncert premierowy „Living Hope”, a miesiąc później wystąpił na konferencji CMB Momentum. Jeszcze w tym samym roku, Wickham wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, obejmującą New Mexico, Waszyngton, Teksas, Kolorado, Arizonę i Kalifornię. Najnowsze informacje na www.PhilWickham.com.

Lista utworów na płycie „Living Hope”:

1. Great Things,
2. Living Hope,
3. Breath Away,
4. Till I Found You,
5. How Great is Your Love,
6. Boundless,
7. Song in My Soul,
8. Wild River,
9. Anthem,
10. Eyes Fixed,
11. Tethered,
12. Revive Us Again,
13. Christ Is Risen.

Autor: Herb Longs

Źródło: The Christian Beat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button