Muzyka

Jeremy Camp – I Will Follow

I Will Follow to dziesiąty album studyjny chrześcijańskiego muzyka Jeremy’ego Campa. Stolen Pride Records we współpracy z Sparrow Records i Capitol Christian Music Group wydało album 3 lutego 2015 roku.

Camp pracował z Bernie Herms’em i Sethem Mosley’em przy produkcji tego albumu. Tom Camp, ojciec Jeremy’ego, gra na harmonijce ustnej w utworze „Can’t Be Moved”, a jego córki, Isabella i Arianne, udzielają się wokalnie w tle. Główny singiel, „He Knows”, został zainspirowany przez fanów, którzy zadawali mu pytania na temat tego, jak poradził sobie z utratą pierwszej żony, która zmarła na raka, i po wydaniu swojej autobiografii „I Still Believe”. Pytania te zainspirowały go do napisania piosenki.

I Will Follow - Jeremy Camp

Mieszane recenzje

Mark Deming, dając albumowi trzy gwiazdki od AllMusic, pisze, „I Will Follow pokazuje, że Jeremy pozostaje człowiekiem ze szczerą i silną wiarą w Pana, i pragnieniem dzielenia się swoim świadectwem ze światem.”

Sygnalizując w czterogwiazdkowej recenzji CCM Magazine, Grace S. Aspinwall mówi, „solidna płyta skąpana w Piśmie Świętym, i nasycona bardziej dojrzałym dźwiękiem artysty, ponieważ reprezentuje ona dorosłą wersję Jeremy’ego, i jest to solidny i prawie doskonały wysiłek.”

Caitlin Lassiter, wskazując w czteroipółgwiazdkowej recenzji w New Release Tuesday, twierdzi – „Nadrzędnym tematem I Will Follow jest kontynuacja chodzenia ścieżką, którą Bóg dla nas wytyczył, bez względu na to, co nieoczekiwanego nas czeka lub jak niewygodne to może być… Tak bardzo jak wokal i tekst będzie częścią sukcesu, tak niesamowite instrumentarium i wokale w tle wspaniale wyróżniają się jako jeden z głównych punktów tego projektu – dlatego właśnie I Will Follow jest tak dobrze wyważonym wysiłkiem.”

Wyjaśniając pięciogwiazdkową recenzję w Worship Leader, Steve Reed odpowiada: „I Will Follow jest niesamowitą kolekcją muzycznego wyrazu legendarnego Jeremy’ego Campa… Od ambientu, przez rock, po muzykę akustyczną – wszystko to razem sprawia, że album ten jest świeży i aktualny.”

Tony Cummings, wręczając dziewięć na dziesięć gwiazdek w recenzji Cross Rhythms, uważa, że „słuchając tej znakomitej piosenki i w rzeczy samej całego albumu, dochodzę do wniosku, że ci wnikliwi recenzenci nie doceniają talentu Jeremy’ego. ”

W trzygwiazdkowej recenzji z Jesus Freak Hideout, Christopher Smith odpowiada, że „słabe teksty i nieoryginalna formuła muzyczna ciągną ten album w dół. To nie znaczy, że jest to zły album – w swoich najsłabszych momentach I Will Follow jest przeciętny, a w najlepszych jest naprawdę fajny.”

Kolejne oceny

Jonathan Andre, przyznając albumowi cztery i pół gwiazdki na 365 Days of Inspiring Media, pisze „Jeremy pokazuje poczucie dojrzałości w tych utworach. „Andrew Funderburk, przyznając albumowi trzy gwiazdki w CM Addict, pisze: „I Will Follow wydaje się być małym krokiem w tył, w stronę tego, jak pasjonująca i prawdziwa była niegdyś jego muzyka.”

Lindsay Williams, przyznając albumowi cztery gwiazdki w The Sound Opinion, pisze: „I Will Follow jest jak dotąd najlepszym dodatkiem do dyskografii Campa,”

Oceniając album na cztery i pół gwiazdki w Louder Than the Music, Jono Davies mówi: „Jeremy rozpoczął rok z potężnym popowym hukiem.”

Laura Chambers, przyznając albumowi 4.2 na pięć punktów w Christian Music Review, pisze: „Z głosem pełnym surowej miłości, tęsknoty i nadziei, pragnienie Jeremy’ego Campa nie mogłoby być bardziej wyraźne.”

Oceniając album na osiem i pół gwiazdki w Jesus Wired, Rebekah Joy mówi: „I Will Follow to wspaniały album pełen emocjonalnych, pełnych uwielbienia i wypełnionych duszą piosenek.”

Christian St. John, przyznając albumowi pięć gwiazdek w Christian Review Magazine, pisze: „I Will Follow to wydawnictwo, z którego pan Camp może być dumny.

Posłowie

Skrajne opinie recenzentów nie powinny jednak mieć detrymentalnego wpływu na subiektywny odbiór albumu „I Will Follow” przez polskiego słuchacza. Ilu ludzi, tyle opinii, a każdy człowiek ma swoje potrzeby estetyczne i emocjonalne, które mogą być różne na różnych etapach życia lub nawet z dnia na dzień. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko zainwestować w ten album odrobinę naszego czasu, który na pewno nie będzie czasem straconym. Przy okazji może okazać się, że odkryliśmy właśnie nasz prywatny album roku, więc – miłego słuchania!

Źródło tłum i opr.: Wikipedia

Tłum: M.O.

Inne
Jeremy Camp odkrywa serce płyty „The Story’s Not Over”

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button