Ze świata

Uwielbienie Boga za kratami, setki uwierzyło w Jezusa

Worship im Gefangnis
Worship im Gefangnis, Quelle: AcontecerCirstiano.net

Gdy 260 mężczyzn głośno śpiewa, wola i modli się słowami „On tak mocno nas kocha”, jest to słyszalne w całej okolicy. Świadczy o tym szczególne nabożeństwo, które było odprawione na Florydzie w USA, w czasie którego setki uwierzyło w Jezusa.

Emocjonujące video krąży  w mediach społecznościowych: w krótkim klipie trwającym niecała minutę można zobaczyć mężczyzn, którzy z zaangażowaniem śpiewają pieśń uwielbienia. „On tak mocno nas kocha”.

W tej sytuacji wyjątkowe jest to, że w scenie biorą udział więźniowie z więzienia o zaostrzonym rygorze na Florydzie. Filmik ma ponad trzy miliony wyświetleń na Instagramie (spójrz niżej).

Wiele nawróceń

Filmik został nagrany podczas chrześcijańskiego nabożeństwa w więzieniu dla osadzonych  „Bóg za kratami”. Tego dnia w wydarzeniu wzięło udział około 260 osadzonych – i najwyraźniej nie siedzieli znudzeni w ławkach.

„Moc ich śpiewu poruszyła podłogę całego więzienia”, jak piszą o filmie współpracownicy z organizacji „Bóg za kratami”. „260 osadzonych wychwala Boga tak głośno, że 1600 pozostałych więźniów nie biorących udziału w nabożeństwie, mogło słyszeć słowa 'Bóg Cię kocha’!”

W nabożeństwie brało udział 300 osób i znaczna część z nich przyjęła go jako swego wybawcę. „Bóg działa w tym więzieniu!”

Od 2009 roku dzieło to angażuje się w posługę w różnych więzieniach w USA i troszczy się o duchowe i życiowe potrzeby osadzonych i ich rodzin. Wspólnie z lokalnymi kościołami i innymi organizacjami oferują przygotowanie nabożeństw dla młodzieży w więzieniach. Po wyjściu na wolność zainteresowani więźniowie otrzymują także wsparcie w poszukiwaniu pracy, mieszkania lub wykształceniu.

Autor: Rebekka Schmidt
Źródło: Livenet / Impacto Evangelístico
Tłum. Joanna S.

Inne: Ukraina: pogłoski o wojnie, „ludzie otwarci na Jezusa Chrystusa jak nigdy wcześniej”

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button