Prześladowania

Sri Lanka: Władze wydały nakaz wyburzenia kościoła

Módlmy się razem z wierzącymi ze Sri Lanki, chcących wiernie czcić Boga

Kościół „Jezus cię wzywa” w Abepradesa w okręgu Anuradhapura jest nękany przez członków lokalnej rady miejskiej, którzy twierdzą, że kościół nie ma pozwolenia na działanie i działa nielegalnie.

23 września pastor dostał list z nakazem wstrzymania wszystkich nabożeństw w ciągu 14 dni, pod groźbą wszczęcia kroków prawnych. Gdy kościół nie wykonał polecenia, władze zastosowały inne podejście. 11 października pastor dostał list z żądaniem, by w ciągu siedmiu dni wyburzono budynek kościelny. Ostrzeżono, że jeśli żądanie nie będzie spełnione, budynek tak czy inaczej będzie wyburzony, tym razem bez uprzedzenia.

Chcąc spełnić groźbę, 18 października na teren kościoła przyjechało ośmiu urzędników miejskich, by wynieść z budynku mienie zboru i usunąć jego znak. Pastora i jego rodziny nie było na miejscu, dlatego jego dom i budynek kościelny były zamknięte. Funkcjonariusze nie mogli wejść na teren zboru i odjechali. Wydarzenie obserwował mieszkający w pobliżu teść pastora, który powiadomił o zajściu swoją córkę. Następnego dnia pastor złożył skargę na urzędników na miejscowym komisariacie policji.

Sprzeciw wobec chrześcijan

Sprzeciw wobec chrześcijan na Sri Lance pochodzi głównie ze strony lokalnych władz i mieszkańców, którzy nie chcą obecności chrześcijan w swoim buddyjskim kraju.

Wstawiajmy się w modlitwie za pastorem i jego zborem, prosząc Boga, by dał im mądrość w czasie sprzeciwu sąsiadów i przedstawicieli władzy. Niech ci wierzący będą umieli pokojowo i dyplomatycznie rozwiązać obecny konflikt, przy interwencji i prowadzeniu Pana. Pamiętajmy też w modlitwach o Sri Lance jako całości, prosząc, by pośród niszczącego kryzysu gospodarczego, Bóg obdarzył mieszkańców tego pogrążonego w kryzysie kraju swoim zaopatrzeniem i pokojem.

Źródło: NCEASL
za za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Sri Lanka: Napaść na chrześcijan podczas wesela

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button