PrześladowaniaZe świata

Sri Lanka: Napaść na chrześcijan podczas wesela

Lokalni funkcjonariusze policji nie są zainteresowani wyjaśnieniem incydentu

Zdjęcie RTG, na którym widać metalowe płytki w przedramieniu.

„Przestańcie grać te piosenki!” – krzyczał nieproszony gość weselny, domagając się, by zamiast pieśni chrześcijańskich puszczono muzykę tamilską. Pastor Charles* udostępnił swój dom młodej parze i nie zamierzał ugiąć się przed żądaniami mężczyzny. W rezultacie doszło do eskalacji sytuacji: pobici zostali pastor Charles i jego brat.

Obojętność policji

Pastor Charles prowadzi kościół w małej wiosce na północy Sri Lanki. Kiedy jeden z jego krewnych postanowił się ożenić, pastor udostępnił nowożeńcom swój dom, który został na tę okazję odświętnie udekorowany.

Podczas uroczystości jeden z mieszkańców wsi, który wmieszał się w tłum gości, zaczął wykrzykiwać coś w stronę Charlesa. Żądał wyłączenia muzyki, a kiedy właściciel domu zignorował jego żądania, zaczął zrywać kolorowe lampki i dekoracje.

Następnie zaczął niszczyć meble. Zgromadzeni goście byli przerażeni. Brat pastora Charlesa próbował uspokoić mężczyznę, ale wtedy to on został zaatakowany.

Policja wezwana na miejsce zdarzenia przybyła, gdy napastnik opuścił już dom. Jednak, jak relacjonuje pastor Charles, funkcjonariusze nie wykazali większego zainteresowania wyjaśnieniem tego incydentu: „Poinformowali mnie tylko, że mogę złożyć skargę”.

Jednak kiedy tego samego wieczoru Charles i jego brat pojawili się na posterunku policji, ich skarga została przyjęta bardzo niechętnie. „Zachowywali się tak, jakby uważali, że nie stało się nic złego” – mówi pastor Charles, uśmiechając się gorzko.

Brutalna napaść

Wracając z posterunku policji, mężczyźni zostali napadnięci i pobici metalowymi i drewnianymi kijami przez 15-osobową grupę napastników. Atak był tak brutalny, że brat Charlesa doznał siedmiu złamań kości w rękach i nogach. Pastor Charles i jego brat zostali przewiezieni do szpitala, gdzie brat przeszedł czterogodzinną operację.

Aby zespolić złamania, w nogach i rękach mężczyzny umieszczono kilka metalowych płytek i. Pastor Charles miał siniaki na całym ciele i potrzebował 13 szwów na czole.

Incydent ten sprawił, że cała rodzina pastora Charlesa jest przerażona. Kiedy zapada ciemność, ogarnia ich strach.

Lokalni partnerzy Open Doors odwiedzili tę rodzinę i są w trakcie uruchamiania niezbędnych środków pomocy. Bardziej niż czegokolwiek innego potrzebują jednak wsparcia modlitewnego ze strony rodziny na całym świecie.

*imię zmieniono

Prosimy, módl się za Charlesa, jego brata i całą rodzinę:

Módl się o uzdrowienie fizyczne i duchowe dla tych dwóch mężczyzn i ich bliskich.

Módl się, aby Jezus umocnił ich w ich wierze i aby nie obawiali się za Nim podążać.

Módl się, aby sytuacja w wiosce się uspokoiła i aby nie dochodziło do kolejnych ataków.

Módl się, aby Jezus przemienił serca napastników

Za Open Doors

Podobne: Sri Lanka: Przewrót państwowy budzi niepokój kościołów

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button