Kto stworzył Boga?
PrześladowaniaZe świata

„Pozabijać wszystkich chrześcijan”: nastoletni muzułmanie planowali atak na szkołę średnią

policja Niemcy

Dwóch nastoletnich muzułmanów z Austrii zeznało przed sądem, że spiskowali w celu zabicia możliwie największej liczby chrześcijan w ataku na szkołę, do której chodzi jeden z nich.

16 lipca, dwóch chłopców z Bruck an der Mur w wieku 15 i 16 lat, mających już przeszłość kryminalną, zeznawało przed Sądem Regionalnym w Leoben, by odpowiedzieć na zarzut udziału w organizacji terrorystycznej i organizacji przestępczej – podają regionalne media informacyjne w Austrii.

Według gazety „Kleine Zeitung”, władze mówią, że nastolatkowie uczestniczyli w radykalnej grupie internetowej, będąc w „ostatniej fazie produkowania materiałów wybuchowych” i mając dostęp do broni palnej, mieczy i noży.

16-latek jest praktykantem w austriackiej firmie motoryzacyjnej, a 15-latek jest z pochodzenia Czeczenem. 16-latek powiedział na grupie, że jest „zły na Zachód”, i że trzeba „przywrócić kalifat”. Zapytani o prowadzone na czacie rozmowy, oskarżeni przyznali, że planowali zaatakować szkołę średnią w mieście Bruck an der Mur w Styrii, do której chodzi 15-latek.

Stwierdzili, że chcieli „zastrzelić wszystkich chrześcijan z klasy”. Mieli też znajomego, który próbował zdobyć dla nich pistolet maszynowy swojego ojca, jednak bez powodzenia. Nastolatkowie zbierali też pieniądze na zakup własnej broni palnej.

„zabijanie chrześcijan zabiera ich do raju”

Chłopcy przyznali, że w razie interwencji, oddaliby się w ręce policji, i podkreślili, że Bóg by im wybaczył, ponieważ „zabijanie chrześcijan zabiera ich do raju”.

Największa austriacka gazeta, „Kronen Zeitung”, donosi, że nastolatkowie wyraźnie stwierdzili na swoich platformach, że nie są zainteresowani przeprowadzeniem „nudnych ataków nożowych” i chcą użyć materiałów wybuchowych, by zabić tak wiele osób, ile się da.

Austriackie służby ochrony porządku publicznego dostały powiadomienie o planach od holenderskich służb dochodzeniowych, które przesłały im namiary na czat internetowy nastolatków.

Sąd skazał obydwu chłopców na dwa lata więzienia za „spisek przestępczy”, jednak oczekuje się, że spędzą za kratami tylko osiem miesięcy.

Według stacji informacyjnej ORF Steiermark, sąd nałożył też na chłopców obowiązkowy okres próbny, obowiązkowe szkolenie deradykalizacyjne i szkolenie przeciwko stosowaniu przemocy. W Austrii maksymalny wymiar kary dla nieletnich to pięć lat więzienia.

„Kleine Zeitung” donosi, że ojciec 16-latka był zaskoczony zarzutami przeciwko swojemu synowi, podczas gdy matka 15-latka nie wydawała się poruszona werdyktem.

Raport „Kronen Zeitung” podaje, że w maju 2022 roku, 15-latek podpali budynek uniwersytetu w Bruck w czasie, gdy szkoła była zamknięta.

„Austria siedzi na bombie zegarowej”

Raymond Ibrahim, honorowy starszy członek zespołu doradców Gatestone Institute, napisał ostatnio, że w odniesieniu do islamskiego ekstremizmu „Austria siedzi na bombie zegarowej”.

„Chociaż władze zdołały stłumić próbę tragicznej masakry uczniów, podobnie jak zrobiono to wcześniej w 2020 roku, muzułmańska wrogość w Austrii nadal rośnie, co sugeruje, że poważny atak terrorystyczny lub jeszcze coś gorszego może być tylko kwestią czasu” – napisał Ibrahim.

„Poza tym, charakterystyczna dla muzułmanów przestępczość w Austrii niestety wydaje się być ideologicznie motywowaną nienawiścią do ‘niewierzących’, szczególnie chrześcijan i Żydów” – dodał.

„W austriackich szkołach, w tym w stolicy kraju Wiedniu i w Linz, jest obecnie więcej uczniów muzułmańskich, niż katolików” – stwierdził Ibrahim.

Autor: Nicole Alcindor

Źródło: The Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button