PrześladowaniaZe świata

Chiny piszą nową Biblię. Xi Jinping przyjmuje rolę Boga

chińska bibliaZnany kongresmen republikański podniósł alarm w sprawie prześladowań chrześcijan i wyznawców innych religii w Chinach, odważnie twierdząc, że chiński prezydent Xi Jinping przyjmuje rolę Boga.

Mike Gallagher, przewodniczący komitetu ds. Komunistycznej Partii Chin Izby Reprezentantów USA, wygłosił te uwagi podczas debaty międzywyznaniowego okrągłego stołu na temat ograniczania działalności religijnej w Chinach. W dyskusji uczestniczył chiński pastor, który po doświadczeniu prześladowań uciekł z kraju rządzonego przez komunistów.

Podczas debaty Gallagher jednoznacznie stwierdził: „Xi Jinping nie ma problemu z pierwszym przykazaniem, dopóki on i KPCh odgrywają rolę Boga”.

Kongresmen zwrócił również uwagę na doniesienia o tym, że Chiny „przepisują Biblię”. Odniósł się zwłaszcza do opisanego w Ewangelii Jana spotkania z cudzołożnicą, w trakcie którego Jezus okazał jej miłosierdzie i przebaczenie. Gallagher podkreślił jednak, że dla KPCh historia ta jest postrzegana jako incydent kwestionujący władzę państwa.

Gallagher zauważył, że jeden z chińskich podręczników uniwersyteckich zawierał „zapowiedź” wersji Biblii o cechach socjalistycznych, w której zmieniono zakończenie Ewangelii Jana, przedstawiając Jezusa kamienującego cudzołożnicę.

Xi Jinping Chiny
Zdjęcie: Xi Jinping | Palácio do Planalto, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Ponadto Gallagher rzucił światło na działania partii komunistycznej w prowincji Henan, gdzie zastąpiono Dekalog cytatami z Xi Jinpinga. Jednym z przykładów, którymi się podzielił, była zmiana przykazania „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” na „Zdecydowanie strzeż się infiltracji zachodniej ideologii”.

Pastor Corey Jackson, misjonarz, który pracował w Chinach, z pasją mówił o niezachwianej wierze chińskich naśladowców Jezusa, pomimo spotykających ich dotkliwych prześladowań religijnych. Ujawnił, że chrześcijanie w Chinach – tak pastorzy, jak i zwykli wierni – żyją w ciągłej niepewności związanej z uciskiem, ale ich wiara pozostaje niezłomna i zaangażowana. „I, co dość niezwykłe, gotowi są stawić czoła tym zagrożeniom” – podkreślił Jackson.

Obecny na tej debacie chiński pastor, Pan Yongguang osobiście doświadczył prześladowań ze strony KPCh. Po serii gróźb i przesłuchań uciekł z Chin w 2019 r. Podczas briefingu prasowego poprzedzającego obrady okrągłego stołu wezwał USA do wywarcia „presji” na Chiny w celu powstrzymania prześladowań chrześcijan.

Od kilku lat te prześladowania stanowią istotny problem. Każdego roku Open Doors, międzynarodowa i międzywyznaniowa organizacja chrześcijańska zajmująca się wspieraniem osób prześladowanych za wiarę, publikuje „Światowy Indeks Prześladowań” wskazujący 50 krajów o najwyższym poziomie prześladowań chrześcijan. Według tego raportu na rok 2023 Chiny zajmują 16-te miejsce na tej liście.

Wszechobecny w tym państwie aparat nadzoru umożliwia władzy monitorowanie i zamykanie kościołów. Raporty wskazują, że pastorzy i przywódcy chrześcijańscy często są przymusowo usuwani i poddawani wielomiesięcznej reedukacji w areszcie domowym.

Te niepokojące informacje skłaniają do pilnego zwrócenia uwagi i działania. Jako chrześcijanie znajdujemy pocieszenie w słowach Jezusa z Ewangelii Mateusza:
Błogosławieni, którzy są prześladowani dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie (Mt 5:10).

W obliczu prześladowań musimy też stać przy innych wierzących, wspierając ich naszymi modlitwami i błagając Pana w niebie o siłę dla nich do przetrwania tego okresu próby.

źródło: CharismaNews

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button