PrześladowaniaZe świata

Chrześcijańscy kupcy zabici przez bojowników islamskich

broń

Sześciu kenijskich kupców, z których wszyscy byli wyznawcami Jezusa, zostało zabitych 29 marca w przygranicznym mieście między Kenią a Somalią. Sprawcy zbrodni uciekli następnie do somalijskiego miasta Dhobley i udali się w głąb kraju. Uważa się, że osoby odpowiedzialne za atak są członkami Asz-Szabab, radykalnej islamistycznej organizacji zbrojnej z siedzibą w Somalii.

Sześciu zabitych wierzących sprzedawało plastikowe naczynia i inne artykuły gospodarstwa domowego w Dhobley przez ostatnie sześć lat. W dniu ataku ci kupcy właśnie otwierali swoje sklepy, gdy grupa napastników z zasłoniętymi twarzami przejechała obok i z bliskiej odległości zastrzeliła chrześcijan. Czterech z wierzących zmarło natychmiast, natomiast dwaj pozostali zmarli później w szpitalu.

Powszechnie uważa się, że zabici wyznawcy Jezusa byli celem ataku ze względu na ich przynależność religijną oraz aktywność w tym zakresie. Oprócz prowadzenia działalności biznesowej, chrześcijanie często dzielili się świadectwem miłosierdzia Chrystusa z muzułmanami w swojej społeczności. Kiedy wyszło na jaw, że kilku muzułmanów potajemnie uczestniczyło w wieczornych nabożeństwach modlitewnych wierzących, aby dowiedzieć się więcej o Chrystusie, prawdopodobnie to właśnie rozgniewało lokalnych bojowników islamskich.

Przed masową strzelaniną jedna z ofiar, Joseph Githonga, zgłosił w lutym lokalnemu zwierzchnikowi kościoła, że niektórzy muzułmańscy członkowie społeczności skarżyli się na działalność religijną chrześcijan. Dla bezpieczeństwa członków kościoła, chrześcijański przywódca poradził Josephowi i innym wierzącym, aby unikali śpiewania, ale kontynuowali ciche spotkania biblijne.

Módlmy się, aby Pan udzielił bardzo potrzebnego pocieszenia przyjaciołom i bliskim tych mężczyzn, którzy zostali niedawno zabici za swoją wiarę. Niech osoby odpowiedzialne zostaną pociągnięte do odpowiedzialności za swoje zbrodnicze czyny. Módlmy się także za innych wierzących żyjących w tym regionie świata, których życie jest zagrożone z powodu ich wiernego chrześcijańskiego świadectwa, prosząc Boga, aby zapewnił im ochronę, odwagę i siłę. Wreszcie, prosimy o wstawiennictwo za zbawienie tych w Afryce Wschodniej, którzy sprzeciwiają się przesłaniu Ewangelii, w nadziei, że wielu z nich nawróci się do wiary w Chrystusa i doświadczy Jego zbawczej łaski.

Źródło: VOM Canada, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button