Różne

Była astrolożka ujawnia prawdę o horoskopach, ostrzega przed wróżbiarstwem

astrologia
Zdjęcie Dereka Lee na Unsplash

Była astrolożka, Marcia Montenegro, ostrzega przed horoskopami, wróżbiarstwem i wieloma innymi metodami zwracania się do źródeł obcych Bogu w próbie znalezienia „prawdy”.

„Wróżbiarstwo jest wtedy, gdy szukasz informacji w sposób ponadnaturalny, lecz poza Bogiem, poza Bożą wolą” – wyjaśnia Jenn Nizza, prowadząca najnowszy odcinek audycji „Ex-Psychic Saved Podcast”. „Bóg absolutnie to potępia”.

Montenegro przyznała rację, zwracając uwagę, że wróżbiarstwo to próba zdobycia informacji „poza zwykłymi środkami” i może przybierać różne formy: układanie kart tarota, astrologia, numerologia, czytanie z fusów herbacianych i wiele innych.

Dalej wspomniała o fakcie, że niektórzy próbują posługiwać się Biblią, by uzasadnić astrologię, tj. przekonanie, że ciała niebieskie mają wpływ na ludzkie sprawy, lub zachowują się tak, jakby zwracanie się do gwiazd w celu przewidywania przyszłości w jakiś sposób zgadzało się z ewangelią.

„Wielu chrześcijan gubi się w tym”

„Wielu chrześcijan gubi się w tym” – powiedziała Montenegro, wyjaśniając, dlaczego astrologia i Biblia w żaden sposób się nie łączą. Sprecyzowała szczególnie różnice między astrologią i astronomią.

„Astrologia i astronomia to dwa różne obszary. Astronomia jest nauką i opiera się na obserwacji danych” – stwierdziła. „[Astronomowie] obserwują ciała niebieskie, skupiając się ściśle na faktach i próbując określić zjawiska, które tych ciał dotyczą”.

„Astrologia skupia się wokół przekonania, że ukryte jest tam jakieś znaczenie” – mówiła dalej.

Jako była zawodowa astrolog, wspomniała, że była tak mocno zaangażowana, że kiedyś nie chciała podpisać umowy najmu mieszkania w czasie retrogradacji Merkurego, obawiając się ewentualnych skutków.

Retrogradacja Merkurego to iluzja optyczna, która pojawia się kilka razy w roku i wygląda, jakby Merkury cofał się na swojej orbicie. Gdy Merkury zbiega się z Ziemią na swojej 88-dniowej orbicie wokół Słońca, z naszej perspektywy wydaje się, jakby wchodził w ruch wsteczny.

Astrologowie wierzą, że zjawiska na Niebie mają wpływ na życie ludzi na Ziemi. Dlatego retrogradacja Merkurego sprawia, że niektórzy zaczynają spekulować i przewidywać rzekome zakłócenia, jakie w ich przekonaniu może to spowodować.

Wierząc w ten sposób, Montenegro bała się podpisać umowę najmu. Skracając historię, dzisiaj jest chrześcijanką i przeciwstawia się poglądom, których kiedyś tak mocno się trzymała.

„Czym jest astrologia… To forma wróżbiarstwa, ponieważ odczytujesz w planetach znaczenie, którego tam nie ma” – powiedziała. „Astrologia dla wielu ludzi wygląda niewinnie, bo jest tak bardzo powszechna, a internet uczynił te treści bardziej dostępnymi”.

Montenegro dokładnie wyjaśniła, dlaczego nie ma w tym nic niewinnego, i podniosła alarm z powodu dzisiejszej powszechności astrologii w internecie.

„Pokolenie Z jest nią pochłonięte, ponieważ dzięki internetowi astrologia jest tak bardzo dostępna. Wchodzisz online i znajdujesz astrologa” – powiedziała. „A ponieważ jest bardziej dostępna i bardziej popularna, i coraz mocniej wchodzi do głównego nurtu, ludzie nie zdają sobie sprawy, czym tak naprawdę jest”.

„Za tymi wszystkimi błyszczącymi, niby interesującymi i zabawnymi faktami o tym, ‘kim jesteś’, kryje się system przekonań skierowany całkowicie przeciwko Bogu i zdemaskowany przez Niego”.

Horoskopy i astrologia

Montenegro porównała horoskopy i astrologię do ładnego domu, który z zewnątrz wygląda wspaniale, lecz gdy zajrzysz do środka, widzisz kompletną ruinę. Chociaż astrologia wydaje się niewinna i zabawna, przenika ją ciemność.

„Z zewnątrz wygląda imponująco, na drzwiach może wisi piękny wieniec, a w oknie lśni światło, i myślisz: ‘Och, jaki wspaniały dom!’. Wtedy otwierasz drzwi wejściowe, wchodzisz do środka, a tam ciemno, dziurawa podłoga, a z dziur wystają kawałki drewna” – powiedziała.

Chociaż astrologia jest często traktowana jak zabawa, z której można się śmiać, Montenegro ostrzega, by widzieć ją jako coś znacznie bardziej złowrogiego.

„Bóg absolutnie jej zakazał i zdemaskował, co dla chrześcijan powinno ucinać wszelką dyskusję” – stwierdziła.

Autor: Billy Hallowell

Źródło: CBN News

Inne: Czarownik wciągnął go w okultyzm, dręczyły go demony, uwolniony przez Jezusa

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button