Prześladowania

Zabity za przyprowadzanie muzułmanów do wiary w Chrystusa

przemoc pięśćMuzułmańscy ekstremiści 6 września pobili na śmierć 33-letniego ewangelistę, który podczas spotkania we wschodniej Ugandzie doprowadził muzułmanów do wiary w Chrystusa.

Po ewangelizacji w mieście Kituuti, Philip Bere został ściągnięty z roweru podczas powrotu do Katiryo w dystrykcie Kibuku i zabity, gdy napastnicy uderzyli go dużym kamieniem, powiedział naoczny świadek.

Mudenya Sirasi, który pomagał Bere podczas spotkania ewangelizacyjnego, był z nim, gdy obaj zbliżali się do Katiryo na drodze Kataka-Katiryo. Sirasi powiedział, że wiele osób uwierzyło w Chrystusa podczas wydarzenia, w tym muzułmańskie kobiety i dwóch młodych muzułmańskich mężczyzn.

Dwóch ewangelistów wpadło w zasadzkę około godziny 19:40.

„Słyszeliśmy, jak ludzie rozmawiają, mówiąc: „To oni nawrócili dzisiaj naszych członków – nie powinni żyć, ale powinni zostać zabici „- powiedział Sirasi w wywiadzie dla Morning Star News. „Jeden mężczyzna, który był przed nami, chwycił nasz rower, na którym jechaliśmy i uderzył Bere tępym przedmiotem w plecy”.

Bere upadł, a Sirasi zeskoczył z roweru i wjechał do tunelu pod mostem, gdzie się ukrył.

„Widziałem, jak napastnicy brutalnie ranią mojego przyjaciela” – powiedział Sirasi. „Jeden z napastników uderzył go dużym kamieniem poczym wykrwawił się na śmierć”.

Kiedy napastnicy odeszli, Sirasi znalazł ciało Bere w kałuży krwi. Zaalarmował innych okolicznych chrześcijan i policję, a funkcjonariusze zabrali ciało do szpitala na sekcję zwłok, powiedział Sirasi.

Pastor kościoła Bere, którego imienia nie podano ze względów bezpieczeństwa, powiedział, że funkcjonariusze na posterunku policji w Katiryo, Kibukuand, złożyli zeznania w sprawie zabójstwa ewangelisty i powiedzieli, że szukają zabójców, którzy się ukryli.

„Nasz ewangelista został zabity z powodu swojej pasji do głoszenia dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie, zwłaszcza muzułmanom” – powiedział pastor Morning Star News.

Bere był dobrze znany z głoszenia Ewangelii wśród muzułmanów w Buseeta, Lwatama, Katiryo i innych częściach wschodniej Ugandy.

Atak był ostatnim z wielu przypadków prześladowań chrześcijan w Ugandzie, które udokumentowała Morning Star News.

Konstytucja Ugandy i inne przepisy zapewniają wolność religijną, w tym prawo do propagowania własnej wiary i przechodzenia z jednej wiary na drugą. Muzułmanie stanowią nie więcej niż 12% populacji Ugandy, z dużą koncentracją we wschodnich regionach kraju.

Źródło: MorninStar

Inne: Uganda: Śmierć Aminy nie poszła na marne

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button