Wieści wydawnicze

Walka ze stresem jako lekarstwo na raka – Prof. Henri Joyeux

Walka ze stresem jako lekarstwo na rakaNie ma raka bez stresu. Rak jest jednym z jego skutków. Wykazano nawet, że zwiększa on prawdopodobieństwo nawrotu, który może być groźny dla życia. Ale czy sam stres, ostry lub przewlekły, może być przyczyną raka?

Nowotwory mają wiele przyczyn: tytoń, zanieczyszczenia, złe nawyki żywieniowe, alkohol, nadmierne stosowanie hormonów, leki immunosupresyjne, wirusy, podłoże genetyczne… oraz stres, który poprzez działanie hormonów osłabia układ odpornościowy.

Zrozumienie stresu, wiedza, jak on powstaje, jak działa, jak najlepiej sobie z nim radzić poprzez zdrowe nawyki żywieniowe, spokojne życie intelektualne, emocjonalne i duchowe – oto, co proponuje profesor Joyeux, według którego walka ze stresem jest jednym z pierwszych i podstawowych lekarstw na raka.

Prof. Henri Joyeux: „Całe moje życie leczyłem osoby chore na raka, towarzysząc im i służąc radą. Doświadczenie to zrodziło wiele owoców, którymi chciałbym się podzielić. Stres jest integralnie związany z tą chorobą, jak i z wieloma innymi. Pokonując stres, odnawiamy swój kapitał zdrowia”.

Fragment książki

Jak to się dzieje, że dziś, kiedy medycyna dokonała ogromnych postępów, notuje się tyle przypadków chorych na raka? Czy przyczyną tego mogą być zaburzenia psychiczne, które w dzisiejszym świecie stały się powszechne? Jest faktem, że cierpienie psychiczne, pobudzając neuroprzekaźniki, takie jak adrenalina, może bezpośrednio aktywować geny związane z komórkami rakowymi.

Stres i emocje nie zawsze mają skutki negatywne. Obecnie wskazuje się również, że emocje mogą stanowić ważny czynnik w walce z rakiem (…) Chcielibyśmy, aby ta książka wspierała zdrowie i walkę z chorobą, pomagając w lepszym poznaniu siebie i znalezieniu środków odpowiednich dla swojego organizmu, dla całej istoty, będącej jednością ciała, psychiki, uczuciowości oraz sfery duchowej…

Prof. Henri Joyeux jest onkologiem oraz chirurgiem specjalizującym się w gastrologii i ginekologii, honorowym profesorem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Montpellier. Opublikował wiele prac na temat zdrowego trybu życia człowieka, w szczególności właściwego odżywiania.

Dane książki:

Walka ze stresem jako lekarstwo na raka
Autor: Prof. Henri Joyeux, dr André Joyeux, dr Luc Joyeux
ISBN 978-83-7864-023-3
Oprawa twarda
Liczba stron: 216
Wymiary: 170 x 240 mm
Rok wydania: 2020
Cena: 49,90 zł
Wydawca: Wydawnictwo AA

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button