Prześladowania

Turcja: Uniewinnienie chrześcijan oskarżonych o „obrazę tureckości”

Po czterech latach batalii prawnej toczonej w tureckich sądach, dwóch chrześcijan, oskarżonych o obrazę Turcji i tureckiego narodu poprzez szerzenie chrześcijaństwa, zostało uniewinnionych. Nie obeszło się jednak bez nałożenia na nich dużej grzywny. Cztery lata temu policjanci spreparowali fałszywe dowody, aby oskarżyć Turana Topala (50 l.) i Hakana Tastana, (41 l.) o szerzenie wiary i rzekome „obrażanie tureckości, armii i islamu”. 14 października, z powodu braku dowodów, sędzia Hayrettin Sevim uniewinnił oskarżonych z zarzutów o obrazę państwa tureckiego i jego narodu poprzez szerzenie ewangelii. Uznał ich jednak za winnych zbierania informacji na temat obywateli bez zezwolenia.

Turan i Hakan zostali skazani na siedem miesięcy więzienia, jednak wyrokiem sądu więzienie zostało zamienione na grzywnę w wysokości 4 500 lirów od każdego skazanego (około 8 800 PLN). Oskarżenie o nielegalne zbieranie informacji oparto na działalności, która w rzeczywistości polegała na dobrowolnym podawaniu przez osoby zainteresowane chrześcijaństwem swoich danych kontaktowych do ośrodka badań, w którym obaj mężczyzn pracowali jako wolontariusze. Jak powiedział ich prawnik, Turan i Hukan będą odwoływać się od tego niesprawiedliwego wyroku.

Chwalmy Boga za tę odpowiedź na modlitwę! Módlmy się, aby Pan zaopatrzył Turana i Hakana oraz dał im łaskę i siłę do przezwyciężenia tej próby. Módlmy się o przychylność ze strony tych, którzy będą rozpatrywać ich odwołanie. Prośmy Pana, aby użył świadectwa tych dwóch mężczyzn dla wzmocnienia wiary innych wierzących i pociągnięcia wielu do Chrystusa.

Źródło: Compass Direct

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button