PrześladowaniaZe świata

Syria: Matka i córka prześladowane z powodu wiary

Trzy lata temu „Karima” dowiedziała się o miłości Jezusa i stała się Jego oddaną wyznawczynią. Miała nadzieję, że jej muzułmański mąż „Ismail” także zostanie chrześcijaninem. Jednak nawrócenie żony spowodowało, że Ismail stał się jeszcze bardziej oddany swojej wierze, a nawet przeszedł szkolenie, aby zostać nauczycielem islamu.

Ismail zabronił Karimie i ich córce, która również nawróciła się na chrześcijaństwo, czytania Biblii oraz dzielenia się swoją wiarą z innymi. Około dwóch miesięcy temu zaczął też bić Karimę. Szczęście w nieszczęściu, jej niedawne problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na dalsze znęcanie się nad nią.

Również w innych częściach Syrii chrześcijanie doświadczają szykan i napaści ze strony islamskich radykalnych ugrupowań. Znaczne obszary na północy kraju znajdują się pod kontrolą ugrupowań bojowników próbujących narzucić surową ideologię islamską na tym terenie.

Módlmy się, aby Bóg chronił i osłaniał Karimę i jej córkę, otaczając je swoją łaską (Ps 5,13). Przynośmy również w modlitwie jej syna, który niedawno zaczął chodzić do kościoła. Niech jego wiara wzrasta i będzie głęboko zakorzeniona. Módlmy się, aby Ismail żałował tego, że fizycznie znęcał się nad żoną, uznał swoją potrzebę Zbawiciela i dołączył do swojej rodziny w oddawaniu czci jedynemu prawdziwemu Bogu. Wstawiajmy się również za wszystkich chrześcijan w Syrii, by nadal podążali za Jezusem bez względu na cenę.

Źródła: VOM USA , Release International
za Stowarzyszenie Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button