Film

„Światłość świata” – nowy film o Jezusie trafi do kin

'Light of the World'

Nowy film animowany zatytułowany „Światło świata” (Light of the World), który koncentruje się na życiu Jezusa z perspektywy apostoła Jana, zadebiutuje w kinach 5 września tego roku.

Film ma na celu połączenie biblijnej dokładności z artystyczną jakością i atrakcyjnością dla rodzin. Producentem filmu jest Brennan McPherson, prezes The Salvation Poem Project, a reżyserami są John J. Schafer („Superbook”) i Tom Bancroft („Piękna i Bestia”, „Król Lew”).

Zespół zdecydował się opowiedzieć historię z punktu widzenia Jana, ponieważ był on jedynym apostołem obecnym podczas ukrzyżowania i prawdopodobnie najmłodszym, co pozwala widzom utożsamić się z perspektywą nastolatka.

Zamiast korzystać z technologii CGI, twórcy postawili na tradycyjną, ręcznie rysowaną animację 2D, kierując się względami artystycznymi i symbolicznymi. Mają nadzieję, że uda im się stworzyć ponadczasowy klimat przypominający filmy Disneya z lat 90.

Biorąc pod uwagę charakter historii, w tym ukrzyżowanie Jezusa, twórcy filmu podeszli ostrożnie do scen wrażliwych dla młodszych widzów, starając się uniknąć drastycznych scen, ale jednocześnie nie pomijając trudnych momentów.

Na przykład podczas ukrzyżowania Jan odwraca się, co podkreśla, że to, czego nie widać, może czasem wywrzeć większe wrażenie.

Podczas produkcji McPherson pokazał film swojej rodzinie, w tym swojej małej córce, która potwierdziła słuszność kierunku, w jakim podążali, wyrażając zadowolenie z filmu.

Twórcy skupili się na wierności Pismu Świętemu, często nazywając siebie „policją biblijną” i dbając o to, aby każda scena filmu była zgodna z tekstem biblijnym i przesłaniem, wprowadzając jednocześnie pewne adaptacje dla potrzeb narracji.

W filmie pojawia się kilka elementów fikcyjnych, takich jak przypadkowa utrata rodzinnych pieniędzy przez młodego Jana, które służą wzbogaceniu kontekstu historii.

Twórcy filmu konsultowali się z teologami, aby upewnić się, że scenariusz i tematyka są odpowiednio opracowane, a kluczowe wydarzenia i teologia są przedstawione z dokładnością.

Film „Światło świata” został wyprodukowany przez międzynarodowy zespół, a animacja powstała w Irlandii, natomiast ścieżka dźwiękowa została nagrana w Budapeszcie.

Film wpisuje się w rosnący trend w mediach opartych na wierze, a sukcesy ostatnich lat pokazują wzrost zainteresowania opowiadaniem historii o tematyce duchowej w różnych kulturach.

McPherson wyraził opinię, że dystrybucja kinowa ma kluczowe znaczenie dla dotarcia do widzów spoza istniejących społeczności chrześcijańskich, ponieważ filmy mogą być bardziej atrakcyjne niż nabożeństwa. Przychody z biletów mają zostać ponownie zainwestowane w działalność duszpasterską, a nie w cele zarobkowe.

Wraz z premierą filmu zostanie opublikowany program nauczania dla dzieci oraz materiały drukowane, które będą stanowić źródło informacji dla kościołów i szkół.

Zespół pracuje również nad grą wideo opartą na wierze, zatytułowaną „Clay Fire”, inspirowaną Ewangelią św. Jana, przeznaczoną na konsole i komputery PC, która zostanie wydana bezpłatnie, aby wypełnić lukę w ofercie gier o tematyce duchowej.

„Light of the World” („Światłość świata”) jest największym projektem, jaki zrealizował zespół. W produkcję zaangażowanych było ponad 380 osób z wielu krajów, a prace trwały prawie cztery lata.

Obecnie film znajduje się w końcowej fazie postprodukcji i marketingu. Twórcy mają nadzieję, że trafi on do szerokiej publiczności i w znaczący  sposób wzbudzi zainteresowaniem Jezusem i jego przesłaniem.

Film będzie można oglądać w kinach w Stanach Zjednoczonych od 5 września.

Autor: Leah MarieAnn Klett
Źródło opr.: Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button