Ze świata

Rolls Royce to jedno z najlepszych miejsc pracy dla wierzących

Anglia

Według nowego indeksu Rolls Royce to jedno z najlepszych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii dla pracowników wyznających jakąś wiarę.

Producent luksusowych samochodów zdobył najwyższą liczbę punktów w pierwszej brytyjskiej edycji korporacyjnego indeksu Religious Equity, Diversity & Inclusion (REDI) Index i Monitor wraz z firmą konsultingową Baringa Partners LLP.

Zostali oni 4 III uhonorowani podczas pierwszej konferencji Faith at Work, która odbyła się w londyńskim Salesforce Tower organizowanej przez Religious Freedom and Business Foundation (Fundację Wolności Religijnej i Biznesu).

Fundacja stwierdziła, że obie organizacje „w pełni zintegrowały religię (w tym przekonania nieteistyczne) w ramach swoich zobowiązań do różnorodności, równości i integracji”.

„W ten sposób stworzyły miejsca pracy, w których pracownicy wszystkich wyznań i przekonań mają poczucie przynależności, co korzystnie wpływa na utrzymanie pracowników, rekrutację, a ostatecznie na przychody”.

Indeks ocenia firmy pod kątem szeregu praktyk, w tym włączenia religii do szkoleń z zakresu różnorodności, tego, jak dobrze uwzględniają potrzeby religijne pracowników i zwracają uwagę na to, jak religia wpływa na interesariuszy.

Za Rolls Royce i Baring w indeksie REDI znalazły się Ovo Energy, NATS i Thames Water.

Oprócz Rolls Royce’a, 10 najbardziej przyjaznych dla wiary firm notowanych na FTSE 100 obejmuje BT Group, Schroders, Whitbread, HSBC, Ocado Group, Phoenix, Anglo American, United Utilities i St James Place.

Konferencja Faith at Work, która odbędzie się 4III, ma na celu zbadanie, w jaki sposób firmy, które przyjmują kulturę integrującą wiarę i przekonania, mogą uzyskać przewagę konkurencyjną w zakresie pozyskiwania talentów, zatrzymywania pracowników i ogólnej wydajności.

Badania przeprowadzone przez Fundację Wolności Religijnej i Biznesu wykazały, że podczas gdy większość firm z indeksu FTSE 100 ma jedną lub więcej grup zasobów pracowniczych zajmujących się rasą, umiejętnościami, płcią i orientacją seksualną, tylko 12 procent ma jakiekolwiek grupy zajmujące się religią lub przekonaniami.

Fundacja stwierdziła, że dane te pokazują, że „należy zwrócić większą uwagę na uwzględnienie religii i przekonań” w polityce różnorodności.

Źródło: Christian Today

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button