Wieści wydawnicze

Rok, który zmienił wszystko – Erik Larson

 Rok, który zmienił wszystkoSierpień 1940. Trwa Blitzkrieg. Kiedy Winston Churchill wspina się na dach, żeby oglądać bombardowania, dręczony ciągłymi atakami Londyn bawi się, flirtuje i kocha. W końcu nigdy nie wiadomo, czy nadchodząca noc nie będzie tą ostatnią.

Czy miasto stanęłoby w ogniu, gdyby trzy miesiące wcześniej Churchill nie został premierem?

To on obiecał Trzeciej Rzeszy, że będzie ona „krwawić i płonąć”. Snuł intrygi, żeby wciągnąć Stany Zjednoczone w wojnę w odległej Europie. Wydał rozkaz ataku na francuską flotę, która nie chciała przejść pod kontrolę Brytyjczyków.

Kontrowersyjne decyzje Churchilla cieszą się coraz większą popularnością. Przydzielony mu na siłę młody sekretarz szybko zaczyna darzyć go uwielbieniem. Lojalna żona premiera nie cofa się przed trzaśnięciem drzwiami kościoła podczas krytycznego kazania. Siedemnastoletnia córka chce wracać z bezpiecznej prowincji, byle być bliżej niego. Mieszkańcy, którzy wychodzą z gruzów Londynu żywi, mówią o nim „nasz Winnie”.

A Niemcy? Niemcy planują zamach.

„Rok, który zmienił wszystko” – książka Larsona

Erik Larson – amerykański dziennikarz i autor książek non-fiction, które wielokrotnie trafiały na szczyty list bestsellerów w USA i na świecie. Jego debiut Diabeł w Białym Mieście zdobył Nagrodę im. Edgara Allana Poego i trafił do grona finalistów National Book Award. W Roku, który zmienił wszystko oczami świadków i najbliższych współpracowników przygląda się pierwszym miesiącom urzędowania Churchilla, które zadecydowały o dalszym przebiegu II wojny światowej.

Dane książki:

Tytuł: Rok, który zmienił wszystko
Autor: Erik Larson
Oprawa twarda
Wydanie: Pierwsze
ISBN: 978-83-240-8063-2
EAN: 9788324080632
Liczba stron: 576
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 163x235mm
Cena katalogowa: 69,99 zł
Tłumaczenie: Barbara Łukomska, Jerzy Wołk-Łaniewski
Rok wydania: 2022

Inne: Siłą wyciągnięci z bunkrów – Tomasz Zyśko

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button