Różne

Radykalni hinduiści palą tysiąc Biblii, a historyczne dla Indii wybory trwają

Źródło: Twitter za pośrednictwem George’a Thomasa

Choć w Indiach zaczynają się największe demokratyczne wybory w historii tego kraju, niepohamowane, antychrześcijańskie uczucia biorą górę wśród obywateli. Około 900 milionów ludzi spełnia wymagania konieczne do wzięcia udziału w wyborach, które są czymś w rodzaju referendum mającym zadecydować o przyszłości obecnego premiera, Narendry Modiego.

SPALENIE TYSIĄCA BIBLII

Według Open Doors USA, Indie to dziesiąty kraj na świecie jeśli chodzi o nasilenie prześladowania chrześcijan. Hinduizm, dominująca tam religia, ma także swoich radykalnych przedstawicieli, tworzących niesamowicie antychrześcijańską sektę. W ciągu ostatnich kilku lat wielokrotnie pojawiały się informacje o pobiciach, publicznym upokorzeniu, a nawet morderstwach.

– Nacjonaliści, których nakręca pragnienie oczyszczenia kraju z islamu i chrześcijaństwa, nie rezygnują z uciekania się do przemocy, aby osiągnąć swój cel – notowało Open Doors USA w swoim zestawieniu.

Ostatnio jednak nagrany został przypadek profanacji – publiczne spalenie tysiąca Biblii.

– Radykalni hinduiści skonfiskowali i spalili te Biblie, oraz grozili chrześcijanom, którzy rozprowadzali je zgodnie z prawem – napisało w swoim raporcie International Christian Concern. – Szatan dąży do uciszenia głosu Słowa Bożego, więc będzie używał ludzi, aby zrealizować swój plan. Proszę, dołączcie do nas w modlitwie o tych, którzy niszczą Biblię.

Pomimo tego bezczelnego pokazu nietolerancji i uprzedzenia wobec chrześcijan, pełna wiary społeczność podążających za Jezusem mieszkańców pozostaje silna.

– Prześladowania są dla mnie błogosławieństwem – powiedział jeden z pastorów. – Nie wszyscy mają przywilej cierpienia dla Jego imienia.

Pomimo archaicznego systemu kastowego i prześladowań religijnych, Indie stały się jednym z najszybciej rozwijających się ekonomicznie krajów na świecie. Od wyborów w 2014 roku, kiedy to premierem został Modi, zagraniczne firmy (Amazon, Apple, Walmart itp.) zainwestowały tam prawie 200 bilionów dolarów.

Módlmy się za wszystkich, którzy cierpią w imię swojej wiary w Jezusa.

Autor: Will Maule, Faithwire

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.