Prześladowania

Pakistan: Świadectwo Asii Bibi na YouTube

Asia Bibi
Asia Bibi. Zdjęcie: World Watch Monitor

„Ja, Asia Bibi, córka Salamata Masiha, wierzę w Jezusa”. Tak zaczyna się nagranie wideo Pakistanki, w przeszłości skazanej na karę śmierci za bluźnierstwo, która obecnie przebywa w Kanadzie. Wdzięczna za możliwość rozpoczęcia nowego życia ze swoją rodziną po latach rozłąki, Asia przypomina światu o innych więźniach, ukaranych za swoją wiarę.

W nagraniu Asia, która wciąż jest dumną Pakistanką, wyraża smutek z powodu konieczności opuszczenia swojej ojczyzny i ukochanego ojca, będącego w podeszłym wieku. Nawet teraz w Kanadzie jej życiu nadal grozi niebezpieczeństwo ze strony osób, które chcą ją ukarać za rzekome bluźnierstwo.

Departament Stanu USA szacuje, że obecnie w Pakistanie więzionych jest 77 osób skazanych na mocy przepisów dotyczących bluźnierstwa.

Jedną z nich jest Zafar Bhatti, który przebywa w więzieniu od 2012 roku, skazany na dożywocie. Wniósł on apelację od wyroku, ale rozprawy sądowe w jego sprawie są ciągle odraczane.

Od swojego przyjazdu do Kanady w maju 2019 Asia Bibi w końcu może przebywać razem ze swoimi córkami, które dostały tymczasowy azyl. Ta chrześcijańska matka, która tyle wycierpiała, chciałaby przeprowadzić się w przyszłości do jakiegoś kraju europejskiego. Ma nadzieję, że po przesiedleniu kontynuować będzie leczenie po wszystkich szkodach spowodowanych przez wieloletni pobyt w więzieniu. „Moje całe życie ucierpiało, moje dzieci ucierpiały” – opowiada. „Miało to ogromny wpływ na moje życie”.

Módlmy się, aby nastąpiło całkowite uzdrowienie życia Asi i jej córek oraz o ochronę dla nich. Niech Pan idzie przed nimi, kiedy będą realizować swoje plany, mając Jego Słowo jako „pochodnię i światło na ścieżce” (Psalm 119,105). Pamiętajmy również w modlitwie o innych więźniach, takich jak Zafar Bhatii.

Świadectwo Asii Bibi z angielskimi napisami.

Źródła: The Telegraph, Church in Chains, Release International
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.