Prześladowania

Pakistan: Konflikt rodzinny i oskarżenie o bluźnierstwo

Lahaur

Chrześcijanin został oskarżony przez najbliższą rodzinę o bluźnierstwo, co jest prawdopodobnie pierwszym takim przypadkiem w Pakistanie. 2 czerwca Anwar Masih został aresztowany na podstawie pakistańskiego prawa dotyczącego bluźnierstwa. Jego żona i córka oskarżają go o występowanie przeciwko islamowi.

Żona Anwara, Kausar Parveeb, i jego córka Samreen, prowadziły salon piękności w Lahaurze. Samreen wdała się w romans z muzułmaninem i zaszła w ciążę. Następnie przeszła na islam i wyszła za mąż. Wszystko to stało się bez wiedzy Anwara, który, co zrozumiałe, był zszokowany, kiedy dowiedział się o tym wszystkim. Zdenerwował się, że zatajono przed nim tak ważne wieści i w takim stanie wypowiadał się podobno źle o islamie. Jego córka nagrała to telefonem, a nagranie zostało przekazane policji.

W całej sytuacji jest wiele znaków zapytania dotyczących relacji w tej rodzinie.

Ale pewne jest, że to kolejny przypadek, kiedy prawo dotyczące bluźnierstwa zostało nadużyte. Nasir Saeed, dyrektor pakistańskiego Centrum Pomocy Prawnej i Mediacji określił sytuację jako „szokującą”. Jak mówi „to kolejny przypadek nadużycia prawa dotyczącego bluźnierstwa, gdzie córka chce pozbyć się ojca, a żona męża, ponieważ nie akceptuje on tego, co zrobiły.”

Przede wszystkim wstawiajmy się za ta rozbitą rodziną. Niech Bóg w cudowny sposób pomoże im odbudować te zerwane relacje służąc im swoją miłością i jednością. Módlmy się także o to, aby rządzący wprowadzili niezbędne zmiany przepisach dotyczących bluźnierstwa.

Źródła: UCA News, The Irish Catholic
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Tagi
pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.