Prześladowania

Nigeria: nastolatka w więzieniu bo nie chciała przejść na islam

Rodzice i babcia Leah Sharibu
Zdjęcie: Rodzice i babcia Leah Sharibu

Leah właśnie wsiadała do autobusu z innymi dziewczętami. Po czterech tygodniach więzienia w końcu wróciły do oczekujących z tęsknotą rodzin. Ale potem mężczyźni poprosili Leah jako jedynej chrześcijanki w grupie, aby przyjęła islam. Piętnastolatka odmówiła i jako jedyna z ponad 100 dziewcząt pozostała w rękach Boko Haram.

Trzymaj się Chrystusa!

Dla rodziców Leah, Nathy i Rebeki Sharibu, wiadomość, którą otrzymali od byłych zakładniczek była druzgocąca. Niemniej jednak Natha mówi: „Jestem bardzo smutna, ale jednocześnie jestem szczęśliwa, ponieważ moja córka nie zaparła się Chrystusa”. Byli pod wrażeniem głębokiej wiary córki, którą trzymała się Chrystusa w obliczu gróźb Boko Haram. „Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym była jej towarzyszem. Świadectwo mojej córki zbliżyło mnie do Chrystusa. Jestem dumnym ojcem i wzywam, aby pozostała wierna Bogu – trzymaj się Chrystusa!
Zdjęcie: Rodzice i babcia Leah Sharibu.Zdjęcie: Rodzice i babcia Leah Sharibu.

Sama przekazała swoim koleżankom specjalną wiadomość: „Mamo, nie martw się…Twoje słowa z naszych porannych rozważań Słowa przypominają mi, że Bóg jest szczególnie bliski ludziom w potrzebie … Jestem pewna, że pewnego dnia spotkam się z wami jeszcze raz. Jeśli nie tu, to bezpieczna w objęciach Jezusa Chrystusa”.

Wspomnienia z Chibok – modlitwa jako przykazanie

Uprowadzenie dziewcząt z miasta Dapchi 19 lutego przywiodło złe wspomnienia o wydarzeniach w Chibok. Spośród 276 pierwotnie uprowadzonych dziewcząt, ponad 100 dziewcząt nie odnalazło się. 14 kwietnia przypada czwarta rocznica porwania. Podczas gdy rodzice w Chibok modlili się i walczyli o swoje córki od lat, chrześcijanie i wielu muzułmanów w Dapczi zareagowało z niepokojem na wiadomość o Leah. „Wszystkie kościoły w Dapczi modlą się”, relacjonuje Daniel Auta, jeden z miejscowych przywódców kościelnych. Dwa razy ogłaszali już trzydniowy post. „Wszyscy trwają w modlitwie w swoich domach”.

Proszę, módlmy się za uprowadzone chrześcijanki, takie jak Leah i ich rodziny:

Dziękujemy za ich silną wiarę i determinację, by były wierne Jezusowi.
Módlmy się za Leah oraz inne uprowadzone chrześcijanki, aby Jezus je chronił.
Módlmy się, aby w końcu mogły wrócić do swoich bliskich oraz, aby Bóg wzmocnił ich wiarę, aby były dobrym świadectwem Bożego działania dla terrorystów.
Módlmy się o pocieszenie i wytrwałość dla krewnych uprowadzonych dziewcząt, aby nie rozpaczali, ale nadal pokładali ufać w Bogu.
Módlmy się o łaskę nawrócenia dla porywaczy.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.