Prześladowania

Afganistan: chrześcijanie „modlą się za siebie nawzajem, by Bóg postawił aniołów wokół ich domów”

źródło: CBN TV

Odkąd prawie trzy tygodnie temu talibowie przejęli kontrolę nad Kabulem, Jaiuddin (imię zmienione) razem z 12 innymi Afgańczykami ukrywa się w mieście w kryjówce.

W wywiadzie dla CBN News udzielonym na zasadzie wyłączności, Jaiuddin i inni członkowie bardzo małej, afgańskiej społeczności chrześcijan, mówią, że nie mają żadnych paszportów, ani wydanych przez amerykański rząd dokumentów wyjazdowych, a w tej chwili widzą, że z każdą godziną ich nadzieje na ucieczkę maleją.

„W nocy zawsze jeden z nas nie śpi, stale chodzi wokoło i się modli, byśmy mogli wszystkich ostrzec, jeśli talibowie przyjdą i zapukają do drzwi” – powiedział Jaiuddin w rozmowie z CBN News.

„Mieliśmy wiele planów na głoszenie ewangelii wspólnie z naszymi braćmi i siostrami, ale wtedy talibowie tak szybko przejęli kontrolę, to się stało tak szybko” – powiedziała Sarah, afgańska liderka chrześcijańska.

A teraz talibowie wzięli chrześcijan na cel.

„Codziennie odbieram telefon z numeru prywatnego, jakiś talibski żołnierz ostrzega, że jeśli jeszcze raz mnie zobaczy, zetnie mi głowę” – mówi mocno zaniepokojony Jaiuddin.

W przeddzień ostatecznego terminu opuszczenia Afganistanu przez amerykańskie wojska, Jaiuddin oraz wielu innych, uwięzionych w kraju Afgańczyków i Amerykanów jest przerażonych.

Pentagon przygotowuje się na kolejne ataki islamskich terrorystów jeszcze przed wtorkowym terminem ostatecznym.

„Strumień zagrożeń jest nadal realny, nadal aktywny, a w wielu przypadkach, to wciąż konkretne zagrożenia i traktujemy je bardzo poważnie, i będziemy je tak traktować aż do samego końca” – powiedział rzecznik Pentagonu, John Kirby.

W poniedziałek 30 sierpnia, ISIS wystrzeliło w kierunku lotniska w Kabulu pięć rakiet, które zostały zatrzymane przed dotarciem do celu.

„Siły zbrojne USA z powodzeniem rozlokowały środki przymusowej ochrony, by udaremnić atak” – powiedział generał dywizji armii, Hank Taylor.

W niedzielę 29 sierpnia, Amerykanie przeprowadzili dronowy atak rakietowy na samobójczego zamachowca ISIS. W ataku zginęli też cywile. Źródła podają, że wśród ofiar śmiertelnych jest 10 członków jednej rodziny.

„Gdy wiemy, że w czasie prowadzenia naszych operacji spowodowaliśmy utratę życia niewinnych ludzi, otwarcie o tym mówimy; prowadzimy dochodzenie w tej sprawie i nie będę uprzedzać faktów” – powiedział Kirby w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

minister edukacji oznajmił

W złowieszczym sygnale o tym, czego można się spodziewać po wyjeździe amerykańskich wojsk, mianowany przez talibów nowy minister edukacji oznajmił, że każdy program nauczania, który sprzeciwia się islamowi, będzie natychmiast eliminowany.

Talibowie postępują według bardzo ostrej i surowej wersji islamskiego prawa zwanej szariatem, która często stawia kobiety, dziewczęta i członków mniejszości religijnych w ogromnie niebezpiecznym położeniu.

„Afgańczycy są muzułmanami i nie będą zaniedbywać islamu, ostatnie 43 lata poświęcili dla islamu” – powiedział Abdul Baqi Haqqani, mianowany przez talibów minister edukacji. „W systemie edukacyjnym, wszystko, co stoi w sprzeczności z islamem, będzie usunięte”.

Chociaż Jaiuddin zapewnia, że nie boi się śmierci, prosi świat o modlitwę za swój kraj.

„Modlimy się za siebie nawzajem, by Pan postawił swoich aniołów wokół naszych domów dla naszej ochrony i bezpieczeństwa” – mówi. „Modlimy się też o pokój dla wszystkich w naszym kraju”.

Autor: George Thomas
Źródło: CBN News

Podobne
Afganistan: Część chrześcijan jest gotowa przyjąć cierpienie prześladowań

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button