Różne

Modelka, która umie mówić „nie”. Wierna swoim zasadom

Można ją było zobaczyć na okładkach wielu magazynów, była twarzą wielu kampanii reklamowych – Vanessa Garzón jest rozchwytywana modelką. Mimo to, wciąż mówi «nie» oraz jest wierna swoim zasadom.

Vanessa Garzón
Vanessa Garzón (Bild: Facebook)

Słowo «nie» wychodzi z ust Vanessy Garzón często – przede wszystkim wtedy, gdy ta piękna kolumbijska modelka jest pytana o udział w reklamie bielizny lub o sesję fotograficzną w przezroczystej koszulce. Nawet głębokich dekoltów nie da się u niej zobaczyć. Powód: Vanessa jest chrześcijanką z przekonania i nie robi niczego, co byłoby sprzeczne z jej zasadami, nawet udział w reklamach alkoholu, papierosów i prezerwatyw.

«Chrześcijańska modelka»

Mimo tego, otrzymuje wiele propozycji współpracy. «To jest naprawdę zabawne», opowiada Vanessa. «Cały świat zna mnie jako ‚chrześcijańską modelkę’. Dlaczego nadano mi taki tytuł? To jest moje przekonanie i moja decyzja. Ludzie z agencji przyzwyczaili się już do tego, aby nas, kobiety postrzegać jako obiekty, ale my nie jesteśmy obiektami, i było to dla mnie jasne już wtedy gdy byłam dzieckiem.» Z tego względu zachowała czystość przedmałżeńską, aż do czasu gdy przed siedmioma laty wyszła za mąż za Giovanniego Olaya, solistę chrześcijańskiego zespołu «Pescao Vivo».

Bez Boga – rozgoryczona

Wiara w Jezusa przyszła do młodej kobiety wraz z rozstaniem jej rodziców. Jej matka zdradziła ojca, co doprowadziło do rozwodu. To wydarzenie dotknęło ją tak bardzo, że wówczas ośmioletnia Vanessa nie rozmawiała ze swoja matka przez dwa lata. Mama przyszła do chrześcijańskiego kościoła całkowicie wykończona a potem zabierała tam również swoją córkę. (…). «Na początku nie chciałam iść (…) Za pierwszym razem stałam 45 minut przy drzwiach…» Potem przezwyciężyła się i stała się częścią wspólnoty. «Jestem za to bardzo wdzięczna, ponieważ bez Boga stałabym się kobietą niewierzącą ani w miłość, ani w małżeństwo czy mężczyzn. Nigdy bym nie wyszła za mąż i byłabym całkiem rozgoryczona…»

Swojego męża poznała w grupie młodzieżowej działającej przy wspólnocie kościoła, gdzie już w wieku 13 lat przyrzekli przed Bogiem zachowanie czystości przedmałżeńskiej. Dla niej był to najpiękniejszy prezent ślubny. Do tego jej rodzice na nowo zakochali się w sobie 18 lat po rozwodzie i są ponownie małżeństwem.

Zakonnica i ksiądz?

Vanessa nie pracuje już jako modelka, lecz podróżuje razem ze swoim mężem. Oboje biorą często udział w konferencjach dla szkół i opowiadają o sposobach na zachowanie czystości przedmałżeńskiej. Taka postawa wiązała się wielokrotnie ze słowami krytyki i drwinami kierowanymi pod ich adresem, ale spotykali się także z dużym zainteresowaniem. «Przekazujemy wiele informacji i udowadniamy, że prezerwatywa ostatecznie niewiele daje. Coraz więcej kobiet zachodzi w ciążę i pojawia się coraz więcej chorób. Do tego nie ma zabezpieczenia dla serca. Co się dzieje, gdy przykładowo dziewczyny pełne iluzji oddają się a potem czują się wykorzystane? Zgadza się, niektórzy uważają nas za nudziarzy, zakonnicę i księdza, ale dla innych jesteśmy ‚hitem’.»

Autor: Rebekka Schmidt
Źródło: Livenet / El Universal
Tłumaczenie: J.S.

Vanessa Garzón

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button