Ze świata

Marsz dla Męczenników w Waszyngtonie DC

Marsz dla męczenników
Źródło obrazu: Zrzut ekranu YouTube

W sobotę 25 września, w Waszyngtonie DC odbył się drugi doroczny Marsz dla Męczenników, którego celem jest podniesienie świadomości prześladowania chrześcijan na całym świecie.

Marsz rozpoczął się na terenie National Mall, gdzie setki uczestników wspólnie się modliły, po czym ruszyły w kierunku Białego Domu. Wieczorem w hotelu JW Mariott odbył się „Wieczór dla Męczenników”, na którym przedstawiono świadectwa chrześcijan ocalałych z prześladowań, a także relacje ich orędowników.

Wśród zaproszonych

Wśród zaproszonych mówców był lider muzyki uwielbienia Sean Feucht, pastor Johnnie Moore i Bob Fu z ChinaAid.

Pierwszy, zeszłoroczny marsz „był i nadal jest pierwszym i jedynym w Stanach Zjednoczonych marszem na szeroką skalę, który reprezentuje prześladowanych chrześcijan” – twierdzi organizator.

Obydwa marsze zorganizowała Gia Chacon, dyrektor For the Martyrs.

„Wierzę, że wszyscy możemy zjednoczyć się wokół tej sprawy i jednym głosem, jako Ciało Chrystusa w Stanach Zjednoczonych, orędować za naszymi prześladowanymi braćmi i siostrami” – powiedziała Chacon. „Wszyscy widzimy, co w tej chwili dzieje się w Afganistanie. Chrześcijanie są namierzani i zabijani”.

„Dzieje się to w wielu innych krajach na całym świecie, a tak mało ludzi o tym mówi” – dodała. „Dlatego postanowiliśmy przenieść Marsz dla Męczenników do Waszyngtonu DC”.

Zwracając się do zgromadzonych na National Mall, Chacon powiedziała, że liczba chrześcijan zabitych za wiarę wzrosła od zeszłego roku o 30 procent.

Dlaczego milczymy?

„Jeśli chrześcijanie ciągle są prześladowani za swoją wiarę, dlaczego jest tak wiele milczenia wokół tego problemu?” – zapytała. „Dlaczego świat ciągle milczy, gdy chrześcijanie są namierzani i zabijani za wiarę w Chrystusa? Będziemy pamiętać każdego chrześcijanina, który oddał swoje życie dla ewangelii, i zwrócimy uwagę na każdego chrześcijanina, który cierpi pod władzą radykalnych rządów, pod władzą organizacji ekstremistycznych”.

„Idziemy dla ponad 340 milionów chrześcijan na całym świecie, którzy cierpią dla imienia Jezusa” – dodała Chacon. „Idziemy dla ludzi, którzy każdego dnia oddają swoje życie za chodzenie do kościoła, za posiadanie Biblii. W niektórych krajach, samo powiedzenie, że wierzysz w Jezusa, jest nielegalne”.

Pierwszy Marsz dla Męczenników odbył się we wrześnie zeszłego roku na Long Beach w Kalifornii. Chacon planuje, by marsz stał się dorocznym wydarzeniem w stolicy kraju.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Inne
Arabia Saudyjska: Chrześcijanin ucieka z kraju

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button