PrześladowaniaZe świata

Arabia Saudyjska: Chrześcijanin ucieka z kraju

Przez kilka ostatnich miesięcy chrześcijanie z całego świata śledzili doniesienia na temat saudyjskiego wierzącego nazywanego „A” lub „Adam”. W lipcu informowaliśmy, że najbliższa rodzina oskarżonego przeniosła się do innego kraju, gdzie byli bezpieczni.

przejście graniczne

„…gotowość do cierpienia za wiarę”

W tym czasie „Adam” musiał pozostać w Arabii Saudyjskiej, żeby uczestniczyć w rozprawie apelacyjnej od wyroku skazującego za rzekomą próbę nawracania muzułmanów. Ostatni raport potwierdza, że bratu „A” udało się już dołączyć do swojej rodziny.

Przyjaciele „Adama” mówią, że chociaż był zniechęcony, chciał pozostać w Arabii Saudyjskiej, aby dać dobry przykład i pokazać swoją gotowość do cierpienia za wiarę.

Jednak przyjaciele przekonali go, że opieka nad żoną i synami również jest ważna. Jedna z osób z bliskiego grona „A” mówi, że uważał on Arabię Saudyjską za swój dom i chciał tam służyć Panu.

Dodaje „ale chociaż jego wyjazd wydaje się być stratą dla chrześcijan w tym kraju, on będzie nadal służył Bogu”.

Módlmy się…

Módlmy się za tego wiernego naśladowcę Chrystusa i jego rodzinę, którzy zadamawiają w nowym kraju. Dziękujmy Bogu, że znaleźli bezpieczne miejsce. Gdziekolwiek przebywają, niech „Adam” będzie nadal wspaniałym świadectwem Bożej miłości i łaski dla wszystkich otaczających go osób.

Módlmy się o ochronę dla chrześcijan w Arabii Saudyjskiej prosząc Pana, aby zapewnił im cudownie zaaranżowane sposobności do głoszenia muzułmańskim sąsiadom Ewangelii i aby ich umocnił, by trwali niewzruszenie w wierze pomimo prześladowań.

Źródło: Open Doors
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Powiązane: Arabia Saudyjska: Po czasie rozłąki rodzina znów razem

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button