Ze świata

LEGO wypuszcza pierwsze klocki z tematyką LGBTQ

Lego LGBTQ
Zrzut Twitter

Popularna firma produkująca zabawki LEGO ogłosiła wydanie swojego pierwszego zestawu LGBTQ zatytułowanego „Wszyscy są niesamowici!”. Jest to związane z tzw. miesiącem dumy.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaprezentować nasz nowy zestaw – LEGO Wszyscy są niesamowici!” – napisała na Twitterze duńska firma.

Kolorowe figurki przedstawiają tęczową flagę, a bladoniebieski, biały i różowy symbolizują społeczność trans. Czerń i brąz są wyrazem różnorodności kolorów i kultur w społeczności LGBTQIA +.

Ashton wyjaśnił, że stworzył nowy zestaw, ponieważ chciał dać wyraz projektowi, obejmując „miłość i inkluzywność”. Dodał, że dzieci „są dla nas wzorem do naśladowania i witają wszystkich, bez względu na ich pochodzenie”.

Zestaw ukaże się 1 czerwca.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. To jest po prostu niewłaściwe. Zamiast od początku uczyć dzieci świat według porządku Bożego… szacunek to co innego bo wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i każdy będzie odpowiadał za swoje czyny…ale propaganda tego typu jest po prostu zła… to smutne aby Bożym znakiem czyli tęczą sygnować coś tak ohydnego… brak mi słów… jedyne co pozostaje to modlitwa nad ludźmi, którzy dopuścili się tego…błogosławię was bo naprawdę nie wiecie co robicie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button