Prześladowania

Kazachstan: Władze utrudniają rejestrację grup religijnych

KazachstanMimo oficjalnych deklaracji o przestrzeganiu wolności religijnej, władze Kazachstanu nakładają znaczne ograniczenia na wszelkie praktyki religijne. Członkowie grup religijnych mogą się oficjalnie spotykać tylko po zarejestrowaniu. Taka rejestracja jest możliwa, gdy grupa wnioskująca składa się co najmniej z 50 członków założycieli.

Kościół zielonoświątkowy Nowe Życie w Oskemen był już kiedyś rejestrowany, teraz jednak chce się zarejestrować pod nową nazwą.

W odpowiedzi na złożony wniosek, policja rozpoczęła w maju szeroko zakrojone przesłuchania jego członków.

W niektórych przypadkach funkcjonariusze przybywali do domów chrześcijan późnym wieczorem. Tym, którzy nie wykazywali gotowości do współpracy grożono konsekwencjami.

Przypuszcza się, że władze próbują ograniczyć w ten sposób liczbę członków zgromadzenia poniżej pięćdziesięciu osób, by móc odrzucić wniosek o rejestrację. Ministerstwo spraw religijnych zaprzeczyło, by miało jakikolwiek związek z tymi przesłuchaniami. Jednak podobne działania podejmuje się także wobec wyznawców innych religii.

Pamiętajmy w modlitwach o członkach kościoła Nowe Życie. Módlmy się o ustanie represji, więcej wolności religijnej i pomyślny finał procesu rejestracji tego kościoła.

Źródło: Forum 18
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.