Ze świata

Kamerun: Porwani pracownicy humanitarni wypuszczeni na wolność

KamerunTroje chrześcijan, którzy zostali porwani w kwietniu przez uzbrojonych mężczyzn, zostało wypuszczonych na wolność bez żadnych obrażeń. Gilberte Bussiere, zakonnica z Kanady (ok. 70 l.) oraz Giampaolo Marta i Gianantonio Allegri, dwóch włoskich zakonników, zostali porwani ze swojej parafii w Tchéré przez ludzi należących prawdopodobnie do islamistycznej grupy bojówkarzy Boko Haram.

Gilberte, pochodząca z Quebec, mieszka w Kamerunie od 1979 roku. Podczas swojej służby zagranicznej pracowała jako dyrektor szkoły, a ostatnio jako konsultant ds. edukacji. Według jednego z jej przyjaciół Gilberte szczególnie troszczyła się o zapewnienie edukacji dziewczynkom. Z kolei praca humanitarna Giampaolo i Gianantonio obejmowała m.in. poszerzanie dostępu do wody w Kamerunie oraz edukowanie jego mieszkańców w zakresie walki z rozszerzaniem się AIDS.

Dziękujmy Panu, że ci chrześcijanie zostali uwolnieni i powrócili do swoich bliskich.

Módlmy się, aby Bóg kontynuował ich fizyczne i psychiczne uzdrowienie. Oby ich postawa w czasie uwięzienia zaowocowała nawróceniami członków Boko Haram do Chrystusa. Módlmy się również za tych wielu innych ludzi, którzy doznali krzywd ze strony Boko Haram.

Źródła: CBC, National Post
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker