Ze świata

Jemen: kościół rośnie mimo wojny

Jemen: kościół rośnie mimo wojnyPonad dwa lata temu Iran i Arabia Saudyjska przystąpiły do wojny w Jemenie z powodów czysto politycznych walcząc o władzę. Ich wsparcie jest udzielane zarówno szyitom jak i sunnitom. Jednak głównymi ofiarami tej wojny ludność cywilna, dlatego prawie wszyscy zagraniczni chrześcijanie, w tym pracownicy z zagranicy opuścili ten kraj. Społeczność chrześcijan nawróconych z islamu (konwertytów) jest niewielka. Ze względu na wojnę, podobnie jak wielu ludzi w kraju, większość chrześcijan musiała opuścić swoje domy i zamieszkać w innych bardziej bezpiecznych regionach kraju.

MODLITWA O KOŚCIÓŁ TRZECIEGO POKOLENIA

Jamil* pochodzi z rodziny muzułmańskiej. Jego relacje z zoną jak również z przyjaciółmi zostały zerwane, gdy uwierzył Jezusowi. „Stanie się chrześcijaninem kosztuje tu wiele pieniędzy. Wykluczenie z rodziny jest częścią tego procesu”, mówi. W rozproszeniu chrześcijan po całym kraju upatruje szansę: „Teraz wszędzie są chrześcijanie, a wiara rośnie. Dzięki ucieczce z Jemenu chrześcijańskich ekspatów dostrzega nowe możliwości dla rodzimy chrześcijan: „W przeszłości kościoły domowe były od nich zależne. Lokalni chrześcijanie nauczyli się teraz brać odpowiedzialność za siebie samych, stawać się przywódcami i wspierać się nawzajem „Młody Kościół umacnia się: ” Pierwsze pokolenie chrześcijan nawróciło się z islamu – musiało ono walczyć o swoją wiarę. Drugie pokolenie chrześcijan to dzieci urodzone w rodzinach chrześcijańskich. Dziś modlę się o trzecie pokolenie, które zachowuje wiarę i może żyć otwarcie w społeczeństwie „Ze względu na wielu islamskich ekstremistów, życie wielu wyznawców Jezusa jest bardzo zagrożone. Młody Kościół Jemeński potrzebuje naszych wiernych modlitw i wsparcia.

Światowy Dzień Modlitwy o Prześladowany Kościół – 12 listopada 2017. Szczególny czas modlitwy za prześladowanych braci i siostry w Erytrei i Jemenie. Zamów teraz bezpłatne materiały na spotkanie modlitewne oraz do zajęć z dziećmi.

*imię zmieniono

za Open Doors

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.