Świadectwa

Indie: Uwierzył i odważnie głosił Ewangelię mimo wrogości

Dzięki Bożej interwencji mieszkańcy wioski zmieniają swoje nastawienie wobec chrześcijan

„Po tym, jak szpital odwołał operację, stan zdrowia mojej mamy niespodziewanie się poprawił… Ojciec nadal modlił się u jej boku, a Bóg odpowiedział na jego modlitwy”, powiedział Aman*. Uzdrowienie matki sprawiło, że rodzice Amana i on sam uwierzyli w Jezusa Chrystusa. Gdy odważnie opowiadali Ewangelię, wiele osób stało się naśladowcami Jezusa.

Nie wszyscy byli zadowoleni z tego, co działo się w wiosce. Okazywano im także niechęć i wrogość. Ale Bóg znowu wspaniale interweniował.

Przedstawiamy opowieść Amana:

Cała wioska czekała na to, co się stanie

„Mieszkańcy wsi zaczęli oskarżać nas o przymusowe nawracanie ludzi. Jeden z zamożnych ludzi w wiosce i starszyzna zdecydowali, że nasza rodzina powinna się wyprowadzić. Kilku mężczyzn przyszło do naszego domu i rozmawiali z ojcem. Grozili nam i kazali odejść. Obawiali się, że wszyscy ludzie w wiosce mogą nawrócić się do Jezusa Chrystusa. Modliliśmy się do Pana całą noc. Zaledwie kilka dni później stało się coś, co zmieniło sposób, w jaki mieszkańcy wioski widzieli nas i naszego Boga.

W rodzinie zamożnego człowieka zachorowała pewna dziewczyna. Miała problem z oddychaniem i zemdlała. Lekarz nie potrafił jej pomóc. Wszyscy bali się, że już się nie obudzi. Wtedy kilkoro z obecnych na miejscu chrześcijan zaproponowało, że pomodlą się za dziewczynę. Zadzwonili po mojego ojca. Potem wezwali też mnie i moją matkę. Razem chwaliliśmy Boga przez około pół godziny i modliliśmy się głośno za dziewczynę. Dużym wyzwaniem była dla nas modlitwa przed gospodarzem i mieszkańcami wioski, ponieważ do tego czasu wieści się rozniosły i prawie cała wieś była w domu i czekała na to, co się stanie. I Bóg dokonał cudu! Dziewczyna otworzyła oczy, zaczęła płakać i pytać o swoją matkę. Dla wszystkich obecnych było jasne, że dziewczyna odzyskała przytomność”.

Niechęć topnieje

„Tej nocy poczuliśmy, że Bóg chce, abyśmy nadal byli w wiosce i abyśmy nie przestawali głosić Jego Słowa. Przez to jedno wydarzenie cała wioska była świadkiem mocy, jaka jest w imieniu Jezusa Chrystusa. Od tego czasu niechęć ludzi wobec chrześcijan znacznie się zmniejszyła, chociaż niektórzy nadal są przeciwni głoszeniu Słowa Bożego. Mam wrażenie, że nasza rodzina jest jak Daniel w jaskini lwa: Bóg dał Danielowi odwagę i w ten sam sposób pomaga nam wykonywać Jego pracę pomimo ryzyka i wyzwań. Jestem wdzięczny Bogu za Jego prowadzenie przez te wszystkie lata służby”.

Aman stoi na czele kościoła w swojej wiosce, ale był uzależniony od pomocy finansowej innych. Dzięki pomocy lokalnych partnerów Open Doors, otworzył warsztat, w którym produkuje lampy LED i tym samym zarabia na utrzymanie rodziny.

Aman w swoim warsztacie produkuje lampy LED

Prosimy, módl się za Amana i wspólnotę chrześcijan w jego wiosce:

  • Podziękuj Jezusowi za Jego wspaniałą interwencję w rodzinie Amana i w jego wiosce.
  • Módl się, aby Jezus chronił chrześcijan i aby Jego Kościół stawał się większy i silniejszy.
  • Módl się, aby przeciwnicy Ewangelii osobiście poznali Jezusa Chrystusa i zawarli pokój z Bogiem.

*imię zmienione

za: Open Doors Polska

Inne świadectwa z misji
Tajna misja ochrzczenia 20 Irańczyków
Indie: Boża miłość pomaga przetrwać w czasie prześladowań

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button