Ze świata

Indie: Nawrócenie radykalnego hinduisty

Indie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: World Watch Monitor

„Ranjay” był kiedyś liderem regionalnym Shiv Sena, radykalnego ugrupowania politycznego w Indiach, które podobnie jak nacjonalistyczne hinduistyczne ugrupowanie RSS dąży do stworzenia z Indii czysto hinduskiego państwa, w którym nie będzie miejsca dla innych religii czy organizacji politycznych. Gdy „Ranjay” otrzymał Nowy Testament, nawrócił się i został oddanym naśladowcą Jezusa i ewangelistą. Za swoje własne pieniądze rozprowadził 3 tys. broszur ewangelizacyjnych i 1,7 tys. Nowych Testamentów.

W najbliższych miesiącach na chrześcijan w Indiach,

zwłaszcza nawróconych z hinduizmu, może spaść nowa fala prześladowań ze strony członków RSS. 10 sierpnia przywódca RSS, Mohan Bhagwat, powiedział publicznie: „Kulturalną tożsamością wszystkich mieszkańców Indii jest hindutva” (fundamentalistyczna ideologia hinduistyczna, zgodnie z którą wszystkie inne religie nie mają racji bytu w Indiach). Dwa dni później koordynator RSS w stanie Uttar Pradesh powiedział lokalnej agencji prasowej, że jego ugrupowanie planuje wykorzystać dzień 25 grudnia, by nawracać chrześcijan na hinduizm. Wyraził też przekonanie, że w ciągu dwóch do trzech lat w całym tym regionie nie będzie już żadnych chrześcijan ani przedstawicieli innych mniejszości religijnych.

Módlmy się o siłę i wytrwałość w wierze dla Kościoła w Indiach, który stale się rozwija zwłaszcza wśród najuboższych warstw społecznych. Prośmy Pana, aby pokrzyżował plany hinduskich radykałów.

Źródło: iCommitToPray.com
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button