PrześladowaniaZe świata

Indie: Chrześcijanie pobici na komisariacie policji

przemoc

5 września, na podstawie oskarżeń hinduistycznych nacjonalistów, policja wtargnęła na spotkanie kościoła New Life Fellowship Ministry w Rajpur, stolicy indyjskiego stanu Chhattisgarh. Oskarżyciele towarzyszyli policji i próbowali wejść do kościoła, ale zostali przed tym powstrzymani. Policjanci poprosili pastora Harrisha Sahu, aby zgłosił się na miejscowy komisariat policji.

„…chrześcijanie nie są bezpieczni nawet wewnątrz komisariatu policji”

Po zakończeniu nabożeństwa pastor udał się tam razem z Prakashem Masihem  i Ankushem Bariykarem – generalnym sekretarzem Chrześcijańskiego Forum Chhattisgarh. Kiedy ci trzej chrześcijanie pojawili się na miejscu, tłum około 200 hinduistycznych bojowników zgromadził się na zewnątrz budynku wykrzykując antychrześcijańskie hasła. Pastor Harish został poinformowany, że przeciwko niemu została złożona skarga o przyczynianie się do konwersji religijnych.

Podczas gdy policja przesłuchiwała mężczyzn, tłum wdarł się na komisariat. Napastnicy nie poprzestali na wykrzykiwaniu pogróżek, ale również fizycznie zaatakowali chrześcijan. Ankush i Prakash, którzy byli z przodu, podczas ataku zostali ciężko pobici, będący z tyłu pastor Harish nie doznał poważnych obrażeń.

W trakcie zamieszania został poturbowany funkcjonariusz policji. Podczas ataku nagrano film, który był szeroko udostępniany w mediach społecznościowych. Mówiąc o tym incydencie, pastor głośno zastanawia się: „Jeśli chrześcijanie nie są bezpieczni nawet wewnątrz komisariatu policji, to czego jeszcze możemy się spodziewać?”.

Ośmiu inicjatorów ataku otrzymało zarzuty wzniecania zamieszek. Dwóch napastników zostało  aresztowanych: Manish Sahu i Sanjay Singh. Manish jest przewodniczącym lokalnego oddziału młodzieżowego skrzydła nacjonalistycznej hinduistycznej partii politycznej BJP. Kilka dni po  aresztowaniu napastników członkowie lokalnego BJP w ramach protestu zorganizowali demonstracje. Uważają, że policja uległa wpływom indyjskiej partii Kongresu Narodowego, ponieważ ochroniła chrześcijan.

Módlmy się…

Módlmy się o ochronę pastora Harisha, jego rodziny i wszystkich członków ich kościoła, którzy potrzebują mądrości Bożej i prowadzenia w tej opresji z powodu wiary. Niech osoby odpowiedzialne za akty przemocy przeciwko tym wierzącym zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.

Wesprzyjmy modlitwą miejscowych policjantów prosząc, aby byli niewzruszeni i trwali w swoim powołaniu do dbania o porządek społeczny i pokój, nawet w starciu z zastraszającym tłumem.

Niech osoby sprzeciwiające się członkom Kościoła mają możliwość, aby usłyszeć dobrą nowinę o Jezusie – tym, którego tak naprawdę prześladują (Dz. 9,5) – ostatecznie uznając Go swoim Zbawcą i  Panem.

Źródła: The Hindu, Hindustan Times, Free Press Journal, Morning Star News, Twitter
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Indie: Atak tłumu hindusów na kościół w stanie Chhattisgarh

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button