PrześladowaniaZe świata

Indie: Atak tłumu hindusów na kościół w stanie Chhattisgarh

Atak tłumu na kościół

Szczególnym celem ataku był pastor Kawalsingh Paraste i jego rodzina. Gdy niektórzy chrześcijanie zaczęli wypytywać napastników, wandale stwierdzili, że każdy, kto rodzi się w Indiach, może czcić tylko hinduskie bóstwa.

Wierni zaatakowanego kościoła, który znajduje się we wsi Polmi, spotykają się w tym samym miejscu od prawie 20 lat. Przed zajściem przez lata żyli w pokoju z innymi mieszkańcami. Według świadków, tłum nadszedł z sąsiedniej wsi Bhejgar.

Złożono raport na policji, jednak chrześcijańscy liderzy z Chhattisgarh oskarżają władze o bierność. Arun Pannalal, prezydent Forum Chrześcijańskiego Chhattisgarh, stwierdził, że chociaż tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do co najmniej dziesięciu ataków, władze nie podjęły żadnego działania.

Módlmy się…

Niech pokój, który przez lata panował we wsi Polmi, szczególnie między chrześcijańskimi i hinduskimi mieszkańcami, zostanie w modlitwie przywrócony, pozwalając niedawno zaatakowanym naśladowcom Jezusa na swobodne wznowienie bezpiecznego praktykowania wiary.

Wstawiajmy się za odpowiedzialnymi za ostatnie antychrześcijańskie ataki w stanie Chhattisgarh, prosząc o ich zbawienie. Niech ich serca zostaną dotknięte przekonującą mocą Ducha Świętego, prowadząc ich do skruchy z powodu złych czynów. Módlmy się, by powracająca do zdrowia społeczność kościelna w każdych okolicznościach okazywała miłość Chrystusa.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, India Today, The Hindu, Asia News
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Indie: Publiczne protesty i ataki na chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button