Ze świata

Facebook zakazał treści przeczących Holokaustowi

W poniedziałek 12 października, Facebook ogłosił zakaz umieszczania na platformie wszelkich treści, które „zaprzeczają lub wypaczają Holokaust”.

Holokaust

Gigant mediów społecznościowych poinformował, że skupia wysiłki na walce ze wzrostem internetowych ataków na różne grupy, w tym Żydów.

„Dzisiejsza deklaracja znaczy kolejny krok w naszym dążeniu do zwalczania nienawiści w naszych usługach” – powiedziała w oświadczeniu Monika Bickert, wiceprezes Facebook’a ds. polityki zawartości. „Nasza decyzja jest wsparta dobrze udokumentowanym wzrostem globalnego antysemityzmu oraz alarmującym poziomem niewiedzy na temat Holokaustu, szczególnie wśród młodych ludzi”.

Facebook zakazał

Niedawno Facebook zakazał też na swojej platformie „antysemickich stereotypów mówiących o kolektywnej władzy Żydów, które często ukazują ich jako kierujących światem lub jego głównymi instytucjami”.

Bickert powiedziała, że Facebook bezpośrednio współpracuje z takimi organizacjami jak World Jewish Congress i American Jewish Committee, by pozbyć się z platformy treści wyrażających pogardę dla Żydów.

Firma wyrzuciła też ponad 250 grup zwolenników supremacji białych i zajęła się problemem obecności na platformie grup bojówkarskich i skrajnie prawicowych teoretyków konspiracji QAnon.

„Wprowadzenie w życie tych polityk nie jest zadaniem na raz. Istnieje wachlarz treści, które mogą naruszać te polityki i trochę potrwa, zanim wyszkolimy naszych recenzentów i systemy regulacji” – zapowiada Bickert.

Decyzję Facebook’a pochwalił instytut Yad Vashem.

„Zachęcamy Facebook, by dołożył wszelkich starań i wprowadził te nowe polityki, które, mamy nadzieję, z czasem pomogą walczyć z wszelkimi formami antysemityzmu, nienawiści i bigoterii, jakie nękają nas wszystkich, w sieci i poza nią” – powiedziała Iris Rosenberg, dyrektor wydziału komunikacji Yad Vashem.

Autor: Emily Jones

Źródło: CBN News

Podobne
Instagram i Facebook zakazują treści promujących „terapię konwersyjną”

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button