Ze świata

Instagram i Facebook zakazują treści promujących „terapię konwersyjną”

Instagram i Facebook uległy naciskom, by usunąć wpisy organizacji dobroczynnej z Irlandii Północnej, oferującej pomoc osobom z niechcianym pociągiem do tej samej płci.

Wymienione platformy mediów społecznościowych poinformowały CNN, że usuną wpisy Core Issues Trust, reklamujące lub promujące „terapię konwersyjną”, rodzaj leczenia, które może pomóc zmniejszyć niechciany pociąg homoseksualny.

Decyzja jest skutkiem kampanii aktywistów na mediach społecznościowych, mającej na celu zakazanie publikacji Core Issues Trust.

„Nie pozwalamy na atakowanie ludzi na podstawie orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej i uaktualniamy nasze zasady, by zakazać promocji usług terapii konwersyjnej” – powiedziała w wypowiedzi dla CNN Tara Hopkins, dyrektor polityki publicznej Instagrama dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

„Usunęliśmy naruszające treści @coreissuestrusttv. Stale rewidujemy nasze zasady i nadal będziemy konsultować się z ekspertami i ludźmi z osobistymi doświadczeniami, by kształtować nasze podejście” – wyjaśniła.

Rzecznik Twittera powiedział CNN, że ich platforma stosuje już polityki, które blokują wpisy promujące terapię konwersyjną.

Rzecznik dodał jednak, że Twitter „pracuje nad lepszym przygotowaniem gruntu szkoleniowego, by członkowie zespołu mogli odnosić się do szerokiego wachlarza przykładów, a ich egzekwowanie [tych zasad] było konsekwentne i mierzone w skali globalnej”.

Na całym świecie podejmowane są wspólne wysiłki w celu zakazania możliwości wyboru metody leczenia osobom zmagającym się z niechcianym pociągiem do tej samej płci.

W maju tego roku, niezależny ekspert ONZ ds. orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, Victor Madrigal-Borloz, wezwał kraje z całego świata do wprowadzenia zakazu terapii konwersyjnej.

W Wielkiej Brytanii, wśród osób publicznych, które wspierają to wezwanie, są Elton John i Stephen Fry.

Brytyjski rząd poinformował niedawno, że chce „zrozumieć problem, zakres dostępnych możliwości i ich wpływ”, zanim podejmie jakąkolwiek decyzję w sprawie terapii konwersyjnej.

„Terapia konwersyjna to bardzo złożone zagadnienie. Istnieje szeroki wachlarz praktyk, które mogą być objęte jej zasięgiem, i chcemy się upewnić, że mamy wszechstronne zrozumienie sytuacji w Wielkiej Brytanii, które ukierunkuje skuteczne podejście” – przekazało brytyjskie Rządowe Biuro ds. Równości.

„Jak wcześniej powiedzieliśmy, nie próbujemy stawiać przeszkód przed ludźmi z kręgu LGBT w szukaniu wsparcia duchowego u swoich liderów religijnych lub innych w badaniu swojej orientacji seksualnej” – dodało Biuro.

„Rząd Wielkiej Brytanii jest oddany zapewnianiu, by wszyscy obywatele czuli się bezpiecznie i byli chronieni przed krzywdą. Dlatego będziemy pracować nad pogłębieniem naszego zrozumienia i rozważymy wszystkie opcje zakończenia praktyki terapii konwersyjnej”.

Autor: zespół Christian Today

Źródło: Christian Today

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.