Ze świata

Dawniej oddany stylowi życia LGBT, teraz wolny w Chrystusie

Marsz wolnościWASZYNGTON. Dawniej oddany stylowi życia LGBT, teraz wolny w Chrystusie. Oto przesłanie Marszu Wolności.

Chrześcijanie, niegdyś uwikłani w styl życia LGBT, stanęli niedawno na podium Sylvan Theater w Waszyngtonie DC, tuż obok pomnika Waszyngtona, gdzie poprowadzili słuchaczy w modlitwie i złożyli mocne świadectwa, po czym ruszyli w kierunku Białego Domu.

Marsz Wolności został ustanowiony przez grupę byłych członków społeczności LGBT, którzy doświadczyli przemieniającej mocy Chrystusa, wnoszącej do ich życia uzdrowienie i pełnię.

„Na Imię Jezusa pękają łańcuchy” – słychać było wyraźnie z okalającego pomnik trawnika, gdy zespół wielbienia ogłaszał dobrą nowinę o wolności jaką daje Jezus.

Jen Schmidt, określająca się dawniej jako lesbijka, mówi, że bierze udział w marszu, by okazać wsparcie swoim kolegom. „Jestem tu po to, by połączyć się z innymi ludźmi, którzy utożsamiali się niegdyś jako LGBTQ, którzy utożsamiali się z naszą seksualnością, zamiast z tym, kim jesteśmy w Bożym zamiarze” – powiedziała.

W rozmowie dla CBN News Schmidt przyznała też, że społeczność LGBT okazuje wrogość tym, którzy opuszczają ich styl życia.

„Jestem tu, by świętować razem z innymi, którzy są dość odważni, by powstać w czasie, gdy inni boją się ogłaszać prawdę o wolności w Chrystusie, by nie zostać zawstydzeni” – powiedziała.

Podczas marszu, głos zabrali też ocaleli w strzelaninie w klubie nocnym Pulse, Luis Javier Ruiz i Angel Colon.

Ruiz powiedział CBN News, że zawsze jest nadzieja dla tych, którzy czują pociąg do osób tej samej płci, lecz z powodu biblijnego przekonania, postanawiają nie angażować się w ten styl życia.

„Zamiast dowodzić, dlaczego możesz być homoseksualnym chrześcijaninem, miej otwarty umysł i spróbuj zbadać, dlaczego Biblia mówi, że nie możesz. Nie chcę opierać twoich przekonań na tym, co mówią inni, co mówi Facebook, albo nawet kultura i społeczeństwo, ale na tym, co mówi Słowo. Przeprowadź własne badanie i sprawdź, dlaczego ludzie opuszczają styl życia LGBTQ+. Nie mówię, że jesteśmy doskonali, albo że pokusa już nie przychodzi, bo będzie przychodzić i przychodzi. Nadal mam pokusy! Pokusa nie jest grzechem, ale uleganie pokusie, tak” – powiedział.

Ruiz mówił dalej, wychwalając Bożą, przemieniającą miłość.

„Piszę to z miłości, bo sam zostałem pokochany. Nie trwaj w myśleniu, że będziesz mógł mieszkać w domu na zawsze, jeśli nie znasz lub nie masz relacji z właścicielem domu. Bóg kocha cię takim, jaki jesteś, ale Jego Ewangelia domaga się zmiany” – powiedział.

John Wesley Reid

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Niech Bóg wspiera tych, którzy potrzebują sił aby uporać się ze swoją pożądliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.