Kto stworzył Boga?
ŚwiadectwaZe świata

Chora, uznana za przeklętą przez Allaha uzdrowiona przez Jezusa

Jalila poznała miłosiernego Boga, który lituje się nad najmniejszymi.

Jalila (w środku) świadczy o tym, jak Jezus wielokrotnie okazywał jej swoją dobroć.

Niesłyszące kobiety w islamskiej Azji Środkowej są uważana za przeklęte przez Allaha; odrzucenie i dyskryminacja są ich codziennymi towarzyszami. Tak też było w przypadku Jalili*, która nie słyszała od urodzenia i cierpiała na przewlekłą astmę. Czuła się gorsza i bezwartościowa; wydawało jej się, że w życiu nie spotka jej nic dobrego, ale kiedy uwierzyła w Jezusa, spotkały ją rzeczy, o których nigdy wcześniej nie odważyłaby się marzyć.

„Nie miałam pojęcia, że idę do kościoła”

Jalila była pierwszą niesłyszącą osobą w swojej rodzinie. Dla rodziców niesłysząca córka była wielkim rozczarowaniem i ciężkim brzemieniem od momentu swoich narodzin. Czuli się przytłoczeni wychowywaniem niepełnosprawnego dziecka. Ojciec odmówił nauki języka migowego i zniechęcał do tego Jalilę. „Moi rodzice komunikowali się ze mną za pomocą ruchów rąk. Mogłam ich zrozumieć, czytając z ruchu warg. Próbowali nauczyć mnie zachowywać się jak osoba słysząca. Było mi z tego powodu bardzo ciężko. Wstydziłam się, bo przeze mnie cierpieli moi rodzice i byłam rozczarowana samą sobą” – powiedziała Jalila w języku migowym lokalnemu partnerowi Open Doors.

Po raz pierwszy Jalila poszła do kościoła, gdy miała 19 lat. Głucha chrześcijanka z sąsiedztwa, która znała Jalilę i jej trudną sytuację, zaproponowała jej wspólne wyjście. „Kiedy mnie zaprosiła, nie miałam pojęcia, że idę do kościoła. Powiedziała mi tylko, że jest takie miejsce, w którym mogę wyleczyć się z astmy. Poszłam więc. Kościół spodobał mi się tak bardzo, że zaczęłam chodzić tam częściej. Wkrótce potem zdecydowałam się oddać swoje życie Jezusowi. Nauczyłam się, że Jezus mnie kocha. W jego oczach jestem wartościowa. Z nim jestem na zawsze bezpieczna” – mówi Jalila.

Uzdrowiona

Jednak jej rodzice mieli zupełnie inny pogląd na nowo odkrytą wiarę Jalili: byli wściekli z powodu jej apostazji od islamu i zabronili jej chodzenia do kościoła, a nawet komunikowania się z innymi chrześcijanami. „Za każdym razem obrażali mnie i bili. Mówili, że moja wiara jest hańbą dla rodziny”. Ale w środku tego trudnego okresu, wkrótce po jej nawróceniu, wydarzył się cud. Ataki astmy ustały, a wszystkie oznaki choroby zniknęły. Lekarze nie potrafili wyjaśnić, jak to się stało.

„Cierpiałam na astmę od 8 roku życia. Było tak źle, że często miałam problemy z oddychaniem i nie mogłam prowadzić normalnego życia. Wszędzie zabierałam ze sobą leki i inhalator, nawet do pobliskiego sklepu spożywczego. Przez lata musiałam przestrzegać ścisłej diety z powodu astmy” – mówi Jalila.

Jej cudowne uzdrowienie było świadectwem, któremu nie mogli zaprzeczyć nawet jej rodzice. Zdali sobie sprawę, że nowa wiara ich córki musi mieć z tym coś wspólnego. Dlatego przestawali zabraniać jej chodzenia do kościoła.

Rodzeństwo Jalili, które również cierpi na astmę, nadal wyśmiewa się z jej wiary pomimo oczywistego cudu. Mówią: „Teraz kiedy jesteś wyleczona, nie musisz już chodzić do tego kościoła. Przestań to robić. Przynosisz nam wstyd przed ludźmi!”.

Jalila pragnie, aby Bóg dotknął serc jej braci i sióstr i prosi nas o modlitwę w tej intencji.

*Imię zmienione

Za Open Doors, Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Niech Bóg dotknie uszu Jalili, by usłyszała Jego Imię, niech cała jej rodzina zdumiewa się Jego mocą i przyjdzie do Jezusa, i odda Bogu chwałę! „Wraz z nastaniem wieczora przyprowadzono do Niego wielu opętanych. On zaś swoim słowem wygnał duchy i uzdrowił wszystkich, którym coś dolegało. W ten sposób spełniło się to, co zostało napisane przez proroka Izajasza: „On wziął nasze słabości i poniósł ciężar naszych chorób…” Ew. Mateusza 8:16-17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button