Prześladowania

Chiny: Nauczyciele (chrześcijanie) zmuszani do wyrzeczenia się wiary; indoktrynacja komunizmem w szkołach

klasa lekcyjna

W nieustannym wysiłku chińskiego rządu mającym na celu zmiażdżenie chrześcijaństwa w obrębie chińskich granic, obecnie każe się nauczycielom, by wyrzekali się swojej wiary, albo straszy się konsekwencjami.

Według relacji Bitter Winter, ten ruch zaczął się w komunistycznym kraju wkrótce po tym, gdy podczas narodowej konferencji poświęconej szkolnictwu, prezydent Xi Jinping podkreślił, że podstawowym zadaniem edukacji jest kształcenie budowniczych i spadkobierców socjalizmu. Od czasu przemowy Jinpinga sprzed prawie dwóch lat, na nauczycieli wywiera się coraz większą presję, by indoktrynowali uczniów.

Przykładem jest nauczycielka klas przedszkolnych, należąca do kierowanego przez państwo Kościoła Katolickiego, która w rozmowie z Bitter Winter powiedziała, że boi się chodzić do kościoła z powodu rosnącej presji, jaką wywiera na nią administracja szkoły. Nauczycielka stwierdziła, że od siedmiu miesięcy otrzymuje ciągłe groźby, żeby wyrzec się wiary, a jej zwierzchnicy ją krytykują, mówiąc pod jej adresem komentarze typu: „Niektórzy nauczyciele nadal zachowują przekonania religijne, podczas gdy Partia Komunistyczna ich karmi”.

„Kontrola państwa nad ideologią jest coraz ściślejsza, szczególnie na obszarze edukacji” – powiedziała nauczycielka.

„Jeśli nauczyciele posiadają przekonania religijne, a nie idą tylko za Partią Komunistyczną, dla rządu staje się to problemem politycznym”.

Dyrektor szkoły ostrzegł też nauczycielkę, że rząd może wycofać dofinansowanie dla okręgu, jeśli funkcjonariusze państwowi dowiedzą się o jej wierze. Finansowanie przekazywane jest w ramach tzw. Nagrody Cywilizacji Duchowej, którą otrzymują społeczności oznaczone jako „cywilizowane”, tj. rozwinięte gospodarczo i wolne od religii.

„Dowiedziałam się, że z pewnego okręgu wycofano wszystkie nagrody cywilizacyjne, ponieważ zespół inspekcyjny odkrył, że dwoje uczniów szkoły podstawowej śpiewało chrześcijańskie pieśni” – powiedziała nauczycielka w rozmowie z Bitter Winter.

„Od nauczycieli wymaga się, by indoktrynowali dzieci patriotyczną ideologią, wpajali im wiarę w Partię i uczyli jej chwalenia” – mówiła dalej.

„Co więcej, szkoły wyznaczyły specjalny personel, mający monitorować i donosić na religijnych nauczycieli i uczniów. Powiedziano im, by wyrzekli się wiary, a niektórzy zostali wyznaczeni jako kluczowe obiekty inwigilacji, ponieważ władze boją się, że będą wywierać 'kontrrewolucyjny wpływ', zmawiać się z obcymi siłami i powodować chaos”.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button