Z kraju

Bydgoszcz: Spektakl „Sen lalkarza”

Spektakl "Sen lalkarza" Bydgoszcz: Premiera spektaklu „Sen lalkarza” raz jeszcze! (24.IX)
Chrześcijański Teatr Pantomimy Dar z Bydgoszczy ponownie przymierza się do premierowego pokazu swojej najnowszej sztuki „Sen lalkarza” na podstawie powieści Christophera Shanna „Sen lalkarza Jonatana”. Premiera majowa musiała zostać przesunięta na wrzesień, z powodu wypadku, jakiemu uległ reżyser. Jarosław Siech, po kilku kilku miesiącach rekonwalescencji wrócił do normy i oglądać go będzie można na scenie – w przedstawieniu wcielił się bowiem w postać Lalkarza.

Tym razem premiera odbędzie się 24 września na scenie Opery Nova w Bydgoszczy.

Fabuła ta sama: pewnego dnia stary lalkarz postanowił stworzyć malutkie kukiełki. Miały one przynosić radość i podnosić na duchu dziecięce serduszka. Jednak nie wszystkie laleczki lgnęły do dzieci. Jedna z nich zbuntowała się przeciwko pięknemu pomysłowi lalkarza. Nie lubiła dzieci. Tłumaczyła innym lalkom, że małe dziecięce rączki mogą przysporzyć kukiełkom bardzo dużo cierpień. Nie lubiła też lalkarza. Uważała, że jest samolubny i bardzo złośliwy. Pewnego dnia jednak wszystkie laleczki znalazły się w niebezpieczeństwie. Aby je uratować, lalkarz sam musiał zamienić się w kukiełkę. Wielki akt miłości przypłacił życiem. Czy jednak dzięki jego poświęceniu laleczkom udało się wydostać z niebezpieczeństwa? Tego dowiecie się już 28 maja. Na scenie bydgoskiej Opery Nova odbędzie się spektakl „Sen lalkarza” na podstawie książki „Sen lalkarza Jonatana” autorstwa Christophera Shanna.

Sztukę wystawi Teatr Pantomimy „Dar”. Tworzą go chrześcijańscy artyści, którzy w swoich spektaklach, dzieląc się wartościami chrześcijańskimi, poruszają głębokie tematy dotyczące przyjścia Jezusa na ziemię, zmartwychwstania, walki dobra ze złem czy sensu stworzenia. I jak sami przyznają: „Mierząc się z takimi tematami, Teatr Dar pragnie ukazywać mroczne zakamarki ludzkiej duszy i słabości człowieka, po to, aby unosić kurtynę życia i – wpuszczając promienie światła – dawać ludziom nadzieję na lepsze jutro”.

Działalność Teatru rozwija się już niemal 14 lat. Powstał z inicjatywy Moniki Siech i Joanny Tomczyk. Obie artystki doskonaliły warsztat pod okiem Kathleen Anne Thomson. W pantominie odkryły niezwykły środek wyrazu emocji i treści uniwersalnych – miłości, nienawiści, dobra, zła.

„Dar” jest teatrem niezależnym. Realizuje zarówno sztuki sceniczne, jak i uliczne. Artyści oprócz pantomimy posługują się tańcem, kuglarstwem, clowningiem i szczudlarstwem. Podczas majowej premiery sztuki „Sen lalkarza” wystąpią:
Jarosław Siech (lalkarz)
Monika Siech (Paluszek)
Mateusz Kiełtyka (Mardus)
Agnieszka Szolc (Miranda)
Kamila Rapnik – Nerkowska (Pajac Tam)
Angelika Landowska (Pajac I Tu)
Reżyserii sztuki podjął się Jarosław Siech, a oprawę muzyczną zapewnia Paweł Lucewicz.

Bilety: 15zł. -ulgowy, 20zł. -normalny

Wydarzeniu patronuje Radio Chrześcijanin.

Sztuka odbędzie się 24 września o godz. 18 w sali kameralnej bydgoskiej Opery Nova.

Monika Jendrzejewska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker