Prześladowania

Burkina Faso: 160 osób brutalnie zamordowanych przez dżihadystów!

News 6.07.2021
Burkina Faso

W nocy z piątku na sobotę dżihadyści napadli na wioskę Solhan w gminie Sebba na północnym-wschodzie Burkina Faso. Bestialsko mordowali mężczyzn, kobiety i dzieci. Wśród pochowanych w trzech masowych grobach jest ponad 20 dzieci. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym wiele ciężko. Ofiarą dżihadystów padali chrześcijanie i animiści, jak również muzułmanie (bo nie byli wystarczająco radykalni).

Napaść na wioskę

Napastnicy palili również wszystkie zabudowania tak, że wioska praktycznie przestała istnieć. W okolicy doszło też do kilku mniejszych krwawych ataków. Mówi się, że wioska została napadnięta, ponieważ jej młodzież i mężczyźni zaciągnęli się jako wolontariusze pomagający armii burkińskiej w chronieniu ludności przed atakami dżihadystów.

Ponadto mieszkańcy wioski informowali innych, kiedy w pobliżu przemieszczały się grupy terrorystów, co często kończyło się udaremnieniem ataków.

W kierunku miasta Seba uciekło z tego rejonu ponad tysiąc osób. Jeden z lokalnych pastorów powiedział, że wśród uchodźców są też chrześcijanie ewangeliczni. Brakuje jedzenia i miejsc do spania.

Módlmy się…

Módlmy się o to, aby w Burkina Faso zapanował pokój.

Módlmy się o pocieszenie dla tych, którzy ucierpieli w ostatnich atakach, aby odnaleźli w Chrystusie nadzieję życia wiecznego.

Módlmy się o naszych partnerów w Burkina Faso, którzy niestrudzenie przekazują przesyłaną przez nas pomoc naszym braciom i siostrom w Chrystusie prześladowanym przez dżihadystów.

Za Głos Prześladowanych Chrześcijan
Podobne: Burkina Faso: Przybyli dżihadyści. Tego dnia jej życie wywróciło się do góry nogami

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button