Różne

Brunei: kolejny krok w kierunku wprowadzenia prawa szariatu

nowy projekt prawa karnego

BruneiPo długim czasie Brunei podjęło kolejny krok w kierunku pełnego wdrożenia prawa szariatu (prawa muzułmańskiego). Sułtan Hassanal Bolkiah i Rada Religii przedstawiły projekt kodeksu karnego, który zawiera wytyczne proceduralne w zakresie dochodzenia, ścigania i jurysdykcji. Projekt przewiduje również wprowadzenie surowszych kar za poważne przestępstwa, takie jak odcinanie kończyn w przypadku kradzieży.

Wprowadzenie prawa szariatu w małym sułtanacie na wyspie Borneo rozpoczęło się w maju 2014 roku. Sułtan Bolkiah wielokrotnie wyrażał swoje niezadowolenie z opóźnienia następnego etapu wdrażania prawa karnego. Nowy projekt ma obecnie umożliwić stosowanie prawa w praktyce.

Chrześcijanie również dotknięci prawem szariatu

Prawo szariatu zostało wprowadzone w Brunei jeszcze przed uzyskaniem niepodległości w 1984 r. w sprawach cywilnych i religijnych. Chociaż dotyczyło to tylko muzułmanów, prawo karne szariatu ma obecnie zastosowanie do wszystkich obywateli, w tym niemuzułmanów. Może to spowodować nasilenie prześladowań chrześcijan. Zwłaszcza chrześcijanie nawróceni z islamu już teraz muszą być bardzo ostrożni i często praktykują swoją wiarę w ukryciu. Zgodnie z ustawą karną wprowadzoną w 2014 r. apostazja i bluźnierstwo mogą być karane śmiercią.
Brunei zajmuje 26 miejsce w Światowym Indeksie Prześladowań za rok 2018. 54 800 z 430 000 mieszkańców to chrześcijanie.

Módlmy się za chrześcijan w Brunei:

Módlmy się za chrześcijan nawróconych z islamu, którzy obawiają się surowych prawa szariatu.
Módlmy się za chrześcijan, którzy są zaniepokojeni wprowadzeniem prawa karnego opartego o szariat. Prośmy Boga, aby dał im siłę, odwagę i mądrość.
Módlmy się za sułtana, rząd i przywódców duchowych kraju. Prośmy Jezusa, aby zmienił ich serca.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.